Fransa'da ırkçı tezahüratlarda maç duracak!

Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet, ırkçı tezahüratlar yapılması halinde maçların durdurulacağını ancak homofobik tezahüratlarda aynı şeyin söz konusu olmayacağını açıkladı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Fransa'da ırkçı tezahüratlarda maç duracak!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
10 Eylül 2019 20:55
Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet, ırkçı tezahüratlar yapılması halinde maçların durdurulması yönünde hakemlere talimat verdiklerini açıkladı.

France Info'ya konuşan Noel Le Graet, "Eğer ırkçı tezahüratlar ve saldırılar olursa, hakemler maçı durduracak. Ayrıca, tribünlerde tehlikeli hale gelen bir kavga ve karışıklık olursa da durdurulacak. Ancak, homofobik tezahüratlarda maçlar durdurulmayacak. Çünkü, ırkçılık ve homofobi aynı şey değildir. Homofobiyle uğraşmak kulüplerin kendi işleri." ifadelerini kullandı.

Sakıncalı pankartlar ile ilgili gelen soruya Le Graet, "Kulüp güvenlik personelleri, maçlardan önce kişileri arayacak. Eğer, sakıncalı bir pankart varsa stadyuma sokulmamalı." cevabını verdi.

Le Graet, "LFP (Ligue 1) kulüpleri, yeni güvenlik kuralları için bilgilendirdik. Bu cumadan itibaren yeni kurallar devrede olacak." sözleriyle konuşmasını noktaladı.


Tümü
TÜMÜ