Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Fizdale: "Barrett'ı ara ara PG olarak da kullanabilirim"

New York Knicks koçu David Fizdale, sezon sırasında RJ Barrett'ı point guard oynatabileceğini ve hazırlık maçlarında kendisinde bu rolü çoktan denediğini söyledi.

Haber; Sporx.com
New York Knicks koçu David Fizdale, sezon sırasında RJ Barrett'ı point guard oynatabileceğini ve hazırlık maçlarında kendisinde bu rolü çoktan denediğini söyledi.

Fizdale, Barrett'in point guard pozisyonundaki dinamikliğini ve savunma tarafını konuştu:

"Onu birkaç kez bu pozisyona koydum. Kolejde bazen oynadığı olmuştu. Dinamiklik seviyesine başka bir katman ekliyor diye düşünüyorum. Özellikle savunmada bu kadar uzun birinin savunma tarafında adam değiştirebilmesi gerçeği ile. Bu yüzden evet, az biraz bunu da serpeceğim. Gerçekten çok dengeli ve rahat görünüyor, çocuk topu ellerinde tutmayı seviyor, bencil değil, insanları buluyor, o poziyondaki setlerimizi biliyor ve anlıyor. Eğer onu o pozisyona koymak zorunda kalırsam, çok rahat olurum."

Barrett topun ellerinde olmasına dair güvenini de dile getirdi ve NBA seviyesinde bir oyun kurucu olmaya hazır olup olmadığı sorulduğunda, "Olmasaydım, burada olmazdım" şeklinde cevap verdi.