FIFA'ya göre tarihin en iyi futbolcusu kim?

FIFA'nın 10 yıldır en çok oynanan oyun modu FIFA Ultimate Team, birçok kişinin ilgi odağı. Kendine özel para birimi ve transfer borsası olan özel modda, yıldız oyuncuları kadronuza katmaya ve çevrimiçi karşılaşmalarda rakibinize üstünlük kurmaya çalışıyorsunuz. Hal böyle olunca çoğu oyuncu en iyi isimleri kadrosuna katmaya çalışıyor. Peki FIFA Ultimate Team'de en iyi oyuncular kimler? Gelin birlikte göz atalım.

FIFA 19'da günümüz futbolcuları genellikle tercih edilmiyor. (Tabii ki Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi gibi yıldız isimler dışında.) Çoğu oyuncu genellikle yüksek reytinglerinden dolayı futbolun efsane isimlerine yöneliyor. EA Sports'un efsane isimlere özel olarak oluşturduğu bu kategori, birçok oyuncunun favorisi konumunda. 70'den fazla seçeneğin olduğu bu kategoride en iyileri diyebileceğimiz 33 isim var. Örneğin; Raul Gonzalez, Cannavaro, Zola, Baresi, Cruff veya Stoichkov. Peki diğer oyunculara oranla mükemmel olarak adlandırabileceğimiz oyuncular arasında en iyisi kim?

Edson Arantes do Nascimento 'Pele'


Futbol tarihinin en iyi oyuncusu olarak adlandırlan Pele, işin FIFA tarafında da oldukça kuvvetli. 98 puana sahip olan Pele, birçok yıldız oyuncuyu geride bırakmayı başardı.

Diego Armando Maradona


Arjantin'in efsane ismi Maradona, Pele'den sonra en yüksek puana sahip. 97 puana sahip olan Maradona, her ne kadar profesyonel oyuncular tarafından tercih edilmese de oyunun en iyileri arasında olduğunu söylebiliriz.

Fenomen Ronaldo


Fenomen lakaplı ve "9" numaranın en iyisi olarak adlandırılan Ronaldo, FIFA'nın en iyi oyuncuları arasında yer alıyor. 96 puana sahip olan efsane isim, birçok oyuncunun favori forveti konumunda.

"Ronaldinho" - "Cruyff" - "Paolo Cesare Maldini"


Futbol tarihinin en iyi yıldızları arasında yer alan Ronaldinho, Cruyff ve Maldini, FIFA 19'da 94 puana sahip. Her ne kadar farklı dönemlerde oynamış futbolcular olsa da EA Sports, bu üç oyuncuya aynı puanı vermiş.

Şimdi soruyoruz; Sizce gelmiş geçmiş en iyi futbolcu kim? Listeye dahil edilmeli dediğiniz oyuncu(lar) var mı? Yorumlarınızı bekliyoruz!


Sporx Anasayfasına Dön