Fenerbahçe'den Simon Deli için Dirar + para

Mesut Özil cephesinde önemli gelişmeler yaşanırken, Emre Belözoğlu bir yandan da stoper operasyonunu tamamlamak için çalışıyor. Sokratis, Szalai ve Deli'den birine imza attırılması bekleniyor.

Abone Ol
Fenerbahçe'den Simon Deli için Dirar + para
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ocak 2021 10:48
Sportif direktör Emre Belözoğlu, önceki gün yaptığı açıklamada Mesut dışında transferdeki önceliğin stoperde olduğunu söylemişti. Tüm camia Mesut Özil'e kilitlenmiş durumdayken, Belözoğlu stoperde işi bitirmek için yoğun mesai harcıyor. Listede ön plana çıkan isimler Attila Szalai, Sokratis ve Simon Deli.

Sokratis öncelikli hedefti ancak sürekli yeni talipler çıkması ve Yunan stoperin zaman istemesi, rotanın diğer isimlere çevrilmesine neden oldu. Şu anda 1 numaralı aday Szalai. Macar savunmacı, Uluslar Ligi'nde Macaristan ile Ay-Yıldızlılar'a karşı iki maçta 90 dakika görev yapmış ve son derece başarılı bir performans sergilemişti.

Dirar takaslanabilir

22 yaşındaki oyuncu böylece Fenerbahçe'nin radarına girdi ve kendisiyle ilgili çok olumlu raporlar hazırlanınca, transferi için harekete geçildi. Club Brugge'lü Simon Deli de alternatif isim olarak listede yer alıyor. Belçika ekibiyle yapılan görüşmelerde Deli'ye karşılık paranın yanı sıra, Club Brugge'ün eski oyuncusu Nabil Dirar'ın önerildiği öğrenildi.

Tümü
TÜMÜ