Fenerbahçe'den 'SİL BAŞTAN'

Fenerbahçe, toplam 10 ismi gönderdi, sırada 4 oyuncu daha var. Sarı lacivertlilerin yaptığı 'SİL BAŞTAN' maaş bütçesini yarı yarıya düşürdü.

Haber; Sporx.com
Fenerbahçe'den 'SİL BAŞTAN'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Haziran 2019 16:23
Geçen sezon 4'ü kiralık toplam 16 transfer yapan Fenerbahçe, bu yaz da eşi benzeri görülmemiş bir değişim yaşmaya başladı.

Sarı lacivertliler, Wolfsburg'tan Murat Sağlam'ı transfer ederken tam 11 oyuncusunu gönderdi. Fenerbahçe'nin gönderdiği oyunculardan bir ilk 11 çıkması ise dikkatlerden kaçmadı.

Kiralık olarak gidebileceği ve en az 30 maç oynayacağı bir kulüp aranan Berke Özer'in gideceği düşünülürse, sağ bekte Şener Özbayraklı, sol bekte İsmail Köybaşı, stoperde Roman Neustadter ve Martin Skrtel gönderildi. Orta sahanın sağında Andre Ayew, solunda Mathieu Valbuena, ortasında Yassine Benzia ve Mehmet Topal yolcular kervanına katıldı. Forvet hattında ise Roberto Soldado serbest bırakıldı, Islam Slimani ise kiralandığı Leicester'a geri döndü.

Fenerbahçe, giden 10 ismin yanısıra Carlos Kameni, Alper Potuk, Michael Frey'den de kendilerine kulüp bulmalarını istedi. Ayrıca, yeni sezonda da kalması beklenen kaleci Volkan Demirel'in de sözleşmesi sona erdi.

GİDEN OYUNCULAR BÜTÇEYİ RAHATLATTI

Fenerbahçe'de kontratı biten oyuncularla, oyuncu maaş bütçesini de yavaş yavaş istediği seviyelere çekmeyi başardı. Volkan Demirel 1.5, Şener Özbayraklı 1.5, İsmail Köybaşı 1.75, Roman Neustadter 1.8, Mehmet Topal 2.25, Yassine Benzia 1.5, Roberto Soldado 3, Andre Ayew 3.2, Martin Skrtel 4, Mathieu Valbuena 4, Islam Slimani ise 4.2 milyon euro ücret aldı.

'SİL BAŞTAN': 189 MİLYON TL RAHATLAMA

Fenerbahçe, bu 'SİL BAŞTAN' ile birlikte maaş bütçesini 28.7 milyon euro (Yaklaşık 189 milyon TL) azalttı.

Ali Koç'un başkanlığa seçilmesinin ardından 65 milyon euro civarında 50 milyon euro civarına çekilen maaş bütçesi, son hamlelerle birlikte 25 milyon euro dolaylarına indi. Fenerbahçe yönetiminin hedefinin, bu bütçeyi yine 50 milyon euro civarında tutmak olduğu öğrenildi.

Tümü
TÜMÜ