Fenerbahçe'den koronavirüs açıklaması

Fenerbahçe Beko'dan yapılan açıklamada, "A Takımımızdan bazı oyuncularımız ile idari kadro çalışanlarımızda yeni tip Corona virüs (Covid-19) belirtilerine rastlanmıştır." ifadeleri kullandı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Fenerbahçe'den koronavirüs açıklaması
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Mart 2020 12:37
Fenerbahçe Beko, a takımdan bazı oyuncular ve idari kadroda koronavirüs şüphesi olduğunu açıkladı.

Sözcü'den Sercan Hamzaoğlu'na göre; Fenerbahçe Beko'da yaklaşık 35 kişiye uygulanan test sonucunda 6 basketbolcu ve 1 idari kadro üyesinde koronavirüs belirtilerine rastlanırken, tüm takımın daha detaylı tarama testleri için hastaneye yönlendirildiği belirtildi.

İşte Fenerbahçe'den yapılan açıklama:

"Basketbol A Takımımızda yapılan rutin kontroller sonrasında A Takımımızdan bazı oyuncularımız ile idari kadro çalışanlarımızda yeni tip Corona virüs (Covid-19) belirtilerine rastlanmıştır.  Belirtilerin tespit edilmesiyle birlikte sağlık heyetimiz duruma ivedilikle müdahale etmiş, takımımız detaylı tarama testleri için hastaneye yönlendirilmiştir.  Hastane taramaları sonrasında detaylı bilgilendirme kamuoyuna duyurulacaktır"

A Spor Yayınları Koordinatörü Ender Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "İlk testlerin pozitif çıktığı yönünde haberler var. Oyuncuların isimlerini bilmemize rağmen, bunu burada paylaşmaya uygun bulmuyorum. Şimdi ikinci testler yapılacak ve buna göre normal prosedür işleyecek." dedi.

Fenerbahçe Beko'nun son 14 gündeki maçları;

06.03 BC Khimky
15.03 TOFAŞ

TOFAŞ'ın Fenerbahçe BEKO maçından önceki maçları;

04.03 BC Andorra
08.03 Afyon Belediyespor

TOFAŞ'TAN AÇIKLAMA: "SEMPTOM YOK"

Bazı oyuncu ve idari kadro çalışanlarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) belirtileri görülen Fenerbahçe Beko'nun, erteleme kararı öncesi ING Basketbol Süper Ligi'nde karşılaştığı son takım olan TOFAŞ'ta genel menajer Tolga Öngören, "Herhangi bir belirtisi olan basketbolcumuz yok. Bütün önlemlerimizi aldık, bekliyoruz." açıklamasında bulundu Öngören, Fenerbahçe Beko'nun açıklamasını üzüntüyle karşıladıklarını söyledi. Temennilerinin, test sonucunun negatif çıkması olduğunu belirten Öngören, şöyle konuştu: "Maalesef açıklamayı öğrendiğimiz andan itibaren telefonlarımız susmuyor. Son maçımızı Fenerbahçe ile oynamıştık. Doktorlarımızla görüştük. Yarın maçtan sonraki 8'inci günümüz. Doktorumuz, semptom görülmeden teste girilmediğini söyledi. 5-6 gün daha bekleyeceğiz gibi görülüyor. Herhangi bir belirtisi olan basketbolcumuz yok. Bütün önlemlerimizi aldık, bekliyoruz. Fenerbahçe maçı bittiği gibi Bursa'ya gelip, tesislerimizi önlem amaçlı kapatmış ve idmanları durdurmuştuk."

BC Khimky'nin Fenerbahçe BEKO maçından önceki maçları;

20.02 Milano
28.02 ASVEL
03.03 Zalgiris

FENERBAHÇE'YE DESTEK MESAJLARI

Beşiktaş: "Basketbol takımınızdaki bazı oyuncularınız ve idari kadronuzda Covid–19 belirtilerine rastlandığını üzüntüyle öğrendik. Bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatacağınıza yürekten inanıyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." Kavuşturulmuş eller

Galatasaray: "Fenerbahçe Erkek Basketbol A Takımı oyuncularının ve idari personelinin detaylı tarama sonuçlarının iyi haberler getirmesini, en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

Trabzonspor: "Sevgili Fenerbahçe Ailesi, Oyuncularınızın ve idari kadrodaki arkadaşlarınızın yaşadığı kritik süreci sağlıklı bir şekilde atlatmalarını diliyor, en yakın zamanda iyi haberlerini beklediğimizi belirterek, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz"

Anadolu Efes'ten Fenerbahçe Beko'ya: "En büyük dileğimiz, dostlarımızın testlerinin negatif çıkması ve en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarıdır."

Ergin Ataman'dan Fenerbahçe Beko'ya; "Çok güçlü oyuncular ve idari kadroya sahipler, onlarla daha EuroLeague'de final oynayacağız." 

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ