Fenerbahçe'den ayrılan Merih Demiral: "Yaşlılar oynuyor"

Fenerbahçe'den ayrılarak Portekiz'in yolunu tutan Merih Demiral, Fenerbahçe'de kendisine şans verilmediği için Portekiz'e gittiğini söyledi.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Fenerbahçe'den ayrılan Merih Demiral: 'Yaşlılar oynuyor'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Mart 2017 16:07
Fenerbahçe altyapısından yetişen, geçen yaz Portekiz'de Alcanenense takımına transfer olan ve devre arasında da Sporting'in yolunu tutan Merih Demiral, Türkiye'den ayrılığı ile ilgili konuştu ve hocası da genç oyuncu için övgü dolu sözler kullandı.

"F.BAHÇE'DE YAŞLI VE YABANCILAR OYNUYOR"

Fenerbahçe'de kendisine şans verilmediğini için ayrıldığını söyleyen 19 yaşındaki oyuncu, "Fenerbahçe'de yaşlı ve yabancı oyunculara öncelik veriliyor, bu yüzden geleceğim ipotek altına alınmıştı. Alcanenense'ye büyük özgüven ile geldim ve kısa süre içinde büyük adımlar atabileceğimi biliyordum. Portekiz'den başka bir takımdan ve Türkiye'den iki kulüpten teklif aldım, ancak Sporting'i tercih ettim. Çünkü Sporting, dünyanın en iyi akademisine sahip, dünya üzerinde olunabilecek en iyi yerdeyim" ifadelerini kullandı.

"3 AYDA KENDİMİ GELİŞTİRDİM"

Sporting'de geçirdiği 3 aylık sürede kendini geliştirdiğini kaydeden genç oyuncu, "Baktığımda, kısa sürede teknik, taktik ve hatta fiziksel açıdan geliştiğimi düşünüyorum. Daha cesaret verici ve rekabetin yüksek olduğu idmanlar yapıyorum" diye konuştu."PEREIRA NANI İLE ÇALIŞMAMI İSTEDİ"

Fenerbahçe'de olduğu dönemde Vitor Pereira'nın kendisini Nani'ye emanet ettiğini belirten Merih, "Vitor Pereira Fenerbahçe'de beni çağırdı ve Nani ile çalışmamı istedi. Nani de onunla birlikte ekstra idmanlar yapmamı istiyordu. O top kontrolü ve dripling çalışıyordu ve ben de onun karşısında oluyordum" dedi.

"MERİH MİLYON EUROLAR EDECEK"

Merih Demiral'ın antrenörlerinden Tiago Fernandes, oyuncunun oldukça yetenekli olduğunu ve ileride milyon eurolar edecek bir stoper olacağını kaydederken, "Merih'i gördüğümde, hızlı, konsantre olmuş bir oyuncu gördüm. Sıradışı bir rekabet yeteneği, isteği, hırsı var, aynı zamanda alçakgönüllü. Fantastik bir oyuncu. Şu anda bile defansın liderliğini yapıyor ve milyon eurolar edecek bir oyuncu olacak" yorumunu yaptı.

Son dönemde Jose Mourinho'nun ve Şenol Güneş'in takip ettiği kaydedilen 1,90'lık solak stoper, Türkiye'nin 19 yaş altı milli takımında da yer alıyor.


Tümü
TÜMÜ