Fenerbahçe'de yabancı sınırı şoku! Ferdi Kadıoğlu için gözler Şenol Güneş'te!

Yeniden değişen yabancı kuralı Fenerbahçeli Ferdi Kadıoğlu'nun durumunu kritik hale getirdi. A Milli Takım tercihini Türkiye'den yana kullanmak isteyen 20 yaşındaki futbolcu, Teknik Direktör Şenol Güneş'ten davet bekliyor. Genç yıldız Hollanda'yı seçerse yabancı statüsünde oynayacak

Haber; Sözcü, Fotoğraf; Fenerbahce.org
Fenerbahçe'de yabancı sınırı şoku! Ferdi Kadıoğlu için gözler Şenol Güneş'te!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
10 Temmuz 2020 10:11
Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni yabancı kuralı sonrasında Fenerbahçe'de Ferdi Kadıoğlu'nun durumu daha da önem kazandı. Henüz milli forma tercihini yapmayan futbolcu A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten gelecek daveti bekliyor.

Ferdi, Türkiye formasını giyerse yerli statüsünde oynamaya devam edecek. Ancak altyaşlarda Hollanda adına oynayan 20 yaşındaki oyuncu A Milli Takım'da da bunu gerçekleştirirse yabancı statüsüne geçecek.

Gelecek sezondan itibaren kadroda 14, ilk 11'de 8 şeklinde uygulanacak ve kademeli olarak da düşürülecek yabancı kuralı sonrasında Ferdi'nin bu tercihi Fenerbahçe'yi yakından ilgilendirecek.

Sarı-lacivertli yönetim ve teknik heyet de önemli potansiyeli bulunan genç futbolcunun Türkiye'yi seçmesini istiyor. Teknik Direktör Şenol Güneş'in de Uluslar Ligi maçlarında Ferdi Kadıoğlu'nu A Milli Takım'a davet etmesi bekleniyor.Tümü
TÜMÜ