Fenerbahçe'de artık eve forma götürmek yasak

Fenerbahçe'de futbolculara verilen 2 forma, maç bitimi onlarda kalıyordu. Yönetim, "Artık rakiple forma değiştirmek ve formaları eve götürmek yok. Maç sonu açık arttırmada satılacak" diyerek bu uygulamaya son verdi.

Haber; Akşam
Abone Ol
Fenerbahçe'de artık eve forma götürmek yasak
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Temmuz 2021 08:49
Mali sıkıntıları aşmak için 'Sinekten yağ çıkarmaya' çalışan kulüpler ilginç gelir kalemleri oluşturmak için sınırları zorluyor. Bu uygulamalardan birine de Fenerbahçe yönetimi imza attı. Daha önce her maç öncesi futbolculara her iki devrede giymeleri için 2'şer forma veriliyordu. Devre arasında ya da maç bitiminde futbolcular bu formaları rakip oyuncularla değiştiriyor ve bu şekilde hediyeleşiyorlar, hiç kimseye vermeseler de formalar kendilerinde kalıyordu. Fenerbahçe yönetimi yeni sezon öncesi aldığı bir kararla bu uygulamaya son verdi.

MAÇ BİTİMİ MALZEMECİYE TESLİM

Geçtiğimiz sezonun son bölümünde futbolculara ait formaların açık artırmada satılması ve gelir getirmesi sonrası bu sezon uygulama zorunlu hale getirildi. Sarı-Lacivertli yönetim futbolculara maç için verilen formaları karşılaşma bitiminde malzemeciye teslim edilmesi talimatı verdi. Bu nedenle futbolular artık rakip oyuncularla forma değiştiremeyecek ya da karşılaşma bitiminde evine götüremeyecek. Formalar maçlardan sonra açık artırmada satışa çıkartılıp, kulübe maddi gelir sağlanacak.

SİTEDE 'AÇIK ARTIRMA' BÖLÜMÜ

Fenerbahçe'nin yaptığı bu uygulamanın Kulüpler Birliği toplantısında da örnek gösterildiği ve diğer kulüplerin de benzer uygulamalara gitme niyetinde olduğu öğrenildi. Fenerbahçe'de bu formaların satışı için fenerium.com'da bir de 'Açık artırma' bölümü bulunuyor. Geçen sezon Mesut Özil'in, Ankaragücü maçında giydiği formanın bu sitede 5 bin 600 TL'den satılması da dikkat çekiyor. 

 

Tümü
EN ÇOK OKUNANLAR
TÜMÜ