Fatih Terim'in istediği PSG'li Adil Aouchiche

Yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray, Fransız devi PSG'nin genç yıldız adayı Adil Aouchiche gündemine aldı.

Haber; Sabah, Fotoğraf; Instagram
Fatih Terim'in istediği PSG'li Adil Aouchiche
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
10 Nisan 2020 10:24
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in bir süredir yakından takip ettiği oyuncuların başında gelen Adil Aouchiche, Fransa'da da gündem haline geldi. Fransız basını, İmparator'un genç oyuncuyla yakında ilgilendiğini yazdı.

Temmuzda 18 yaşına girecek olan Adil'in beklediği teklifi alamaması nedeniyle PSG'nin sözleşme yenileme önerisini reddettiği açıklandı. Galatasaray'ın ilgisinin oyun stili olarak Zidane'a benzetilen oyuncunun fiyatının artmasına neden olduğu yorumu yapıldı. Sarı-kırmızılı yönetimin, yeni bir hamle yapmaya hazırlandığı da bildirildi.

FRANSA'DAN GÖRÜŞ ALINDI

Yeni dönemde geleceğe yatırım yapmak isteyen Terim, Cezayir asıllı Fransız futbolcunun üzerinde yoğunlaşırken, bunda gelen olumlu scout raporunun da etkili olduğu bildirildi. Genç yıldız adayıyla ilgili bir değerlendirme kaleme alan Total Football Analysis'den Daryl Gouilard, "Güçlü ve gelişime açık bir on numara... Takım arkadaşlarını oyuna sokmak için sahte dokuz numara rolü de üstlenebilir" dedi. Fransız spor adamı ayrıca, "Topu almak için iyi pozisyon alır. Rakibin kafasını karıştırır. Teknik bir oyuncu" ifadesini kullandı. Bu özellikler ise Terim'i oldukça etkiledi.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ