Fatih Terim: "Para kazanacaklarsa ben de giderim"

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Başakşehir maçını değerlendirdi.

Fatih Terim: 'Para kazanacaklarsa ben de giderim'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
20 Eylül 2020 21:41
Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Başakşehir karşısında aldıkları 2-0'lık galibiyeti değerlendirdi. Marcao ayrılacak mı? sorusuna ilginç bir cevap veren Terim, "Galatasaray ekonomisine katkıda bulunacaksa fertlerin hiçbir önemi yok. Benim de bir yardımım olacaksa Galatasaray'a, ben de giderim. Bizim bu tarz oyuncuları alıp, büyük rakamlarla satmayı hedef edinmemiz lazım. Galatasaray'ın başkanı ve yönetimi var. İdari ve ekonomik işlerle onlar ilgilenir. Bunu kulübe bırakmak lazım. Bizim Marcao gibi daha çok oyuncu bulup, daha yüksek rakamlara satmayı hedeflememiz lazım" şeklinde konuştu.

Maçın hakemini tebrik eden Terim, "Bu akşam skordan bağımsız olarak hakem Atilla Karaoğlan ve ekibine tebriklerimi yollamak istiyorum. Maçın iyi geçmesini sağladı. Etki altında kalmadan çok iyi maç yönetti" dedi.

HEPSİNİ TEBRİK EDİYORUM

Futbolcularını tebrik eden Terim, "Keşke hepsinden tek tek bahsedebilsem ama zaman yetmez. Bütün oyuncularıma özverileri için teşekkür etmek istiyorum. Galatasaray taraftarının gurur duyacağı bir takım yavaş yavaş meydana geliyor. Taraftarlarımız, Galatasaray'ı özledi. Bu güzel oyunu da özledi. Oram buram ağrıyor diye bir gün bile bahane bulmayan bir takım oyuncusu Marcao. Başkanımız ve yönetimimiz öyle uygun görürse öyle davranılır. Yenisini buluruz, başkasını buluruz, var. Alıştık, geldiğimizden beri cezadayız zaten." ifadelerini kullandı.

İŞLER İYİ GİDİYOR

Maçı değerlendiren Terim, "İlk 35-40 dakika gayet iyiydik, son 5 dakika üzerimize geldiler. İkinci yarıya skor olarak önde başladık ama oyun olarak başlayamadık. Rakibin 4-4-2'ye dönmesiyle bocalama oldu. Oyuna müdahale etmem gerektiğini hissettik, işler o noktada iyiye gitmeye başladı" şeklinde konuştu.

TRANSFER

Transfer konularının kamuoyuyla paylaşılmasından yana değilim ama nasıl olursa olsun biz bu şampiyonluk yarışının en önemli adyalarından biriyiz. İyi başladık, iyi oynuyoruz, mücadele ediyoruz

FATİH TERİM TAKIMI

"Televizyonun başında Fatih Terim'in takımı görmek isteyenlerin mutluluğunu görüyorum. Ocak ayında bir hamle daha şansımız var, daha da süremiz var 5 Ekim'e kadar. Her an her şey olabilir. Gidişler olabilir, gelişler olabilir"Tümü
TÜMÜ