Fatih Terim: "Morutan için resmi görüşmemiz olmadı"

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, Olimpiu Morutan için açıklama yaptı.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Fatih Terim: 'Morutan için resmi görüşmemiz olmadı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Ağustos 2021 15:42
Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, transferini istediği oyuncular arasınra yer alan Olimpiu Morutan için açıklamada bulundu.

Basın mensuplarıyla Florya'da düzenlenen davette bir araya gelen Fatih Terim, "Morutan için hiç resmi görüşmemiz olmadı." sözlerini kullandı. İşte Terim'in Morutan açıklaması...

MORUTAN İÇİN YÜKSEK PARA İSTENİYOR

"Morutan'ı biz ilk olarak 2017'de izlemişiz. O dönem… Juventus Bükreş ile oynadığı bir maçta Scout grubumuz izledi. O da Botoşani'de oynuyordu. Belki o zaman 2. Lig'de, 3. Lig'de bir takımız olsaydı alıp gelişmesini orada tamamlayabilirdik. Çok ufak bir paraya da alınabilirdi o dönemde. Şu felsefenin oturması lazım. Türkiye'de alınan oyuncunun genç de olsa, yaşı da olsa hemen anında katkı vermesi bekleniyor. Gelişim çağında oldukları bazen unutuluyor genç oyuncuların. Morutan, daha sonra Romanya içerisinde transfer yapıyor. Biz o zaman o yaşta alabilseydik gelişimini bizde sağlayacaktı. Şimdi ise çok yüksek paralar konuşuluyor. Çok beğendiğimiz bir oyuncu ama o seviyelere çıkmamız mümkün değil. Beğeniyorum, ilerleyen yıllarda daha da iyi olacağını düşünüyorum."

O SEVİYELERE ÇIKAMAYIZ

"Şu anki durum, rakam olarak bize çok yüksek. O seviyelere çıkmamız mümkün değil. Bonservisiyle ayrılanlar olabilirse mümkün; ama yine de rakam yüksek. Konuşulur. Önemli olan limit. Limitimizi açabilecek bir hamlemiz, ayrılan arkadaşlarımız olursa düşünülebilir. Şu anda konuşulmadı. Duyduğumuzu söylüyorum. Yazılanlar ve duyduğumuz rakamların büyük olduğu yönünde. Belki bir gün resmi olarak oturulursa, gerekli ve uygun şartlarla hamlemizi yapabiliriz."

104 MAÇTA 14 GOL 30 ASİST

22 yaşındaki Romen futbolcu Olimpiu Morutan'ı FCSB, 2018 yazında Botosani'den 700 bin euro'ya transfer etmişti. Morutan, FCSB formasıyla çıktığı 104 maçta 14 gol atıp 30 asist yaptı. 


Tümü
TÜMÜ