Fatih Terim: "Beşiktaş şampiyon olursa alkışlarız"

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Gençlerbirliği maçını değerlendirdi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Fatih Terim: 'Beşiktaş şampiyon olursa alkışlarız'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
02 Mayıs 2021 23:04
Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Gençlerbirliği karşısında alınan 2-0'lık galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu. 

Fatih Terim, Beşiktaş'ın şampiyon olması durumunda saha kenarında dizilerek Beşiktaş'ı alkışlayacaklarını açıkladı.

BEŞİKTAŞ'I ALKIŞLARIZ


"Böyle maçlar her zaman gelmez. Çok net. Üzerinde fazla matematik yapılmaması gereken maç. Yenmemiz halinde devam ediyoruz. Kaybedersk yüzde 1 dahi ümit kalmaz. Bizim için basit. Kazanamazsak, öbür skorlarda geçeriz kenara. Oyuncularımızla beraber Beşiktaş'ı alkışlar, tebrik eder, öyle uğurlarız. Öbür türlüsünde devam eder. Türkiye Ligi'nde hangi maçın ne skorla biteceği bilinmiyor. Bunun dışındaki skorlarla Beşiktaşlı dostlarımızı kucaklarız, tebrik ederiz, tüm teknik heyet futbolcular olarak dizilir alkışlarla uğurlarız.

ARTIK SON 3 MAÇ

"Galip gelmek çok önemli. Son 3 maça kaldı. Oyun genel olarak bizim kontrolümüz altında geçti. Oyunu kontrol etmede, domine etmede yüksek pas yüzdesiyle doğru pozisyon aldık hücum aksiyonlarında. Acele etmeden, sabırla, en iyi pozisyonu opsiyonu arayarak bir hayli gol pozisyonu yakaladık. Gol bir hayli gecikti ama soyunma odasına 1-0 girmek önemliydi. İkinci yarı, ilk yarının kopyasıydı. 2-0 net değil, 3-0 olsa rahatlardık."

3. GOL NEDEN İPTAL EDİLDİ?

"3. gol niye verilmedi, anlamış değilim. Birazcık top oynamış olsa VAR'daki onun gol olduğunu görürdü.Bir tarafın da başka türlü sıkıntısı var. Gençlerbirliği'nin küme düşme tehlikesi var. Bizim kopmama, vazgeçmeme gibi bir huyumuz var. Kendi kalemizde pozisyon vermeden, rahatsızlık duymadan maçı bitirmek güzel."

KURUMLARDA DEVAMLILIK ESASTIR

"Bir seçim ortamı var. Benim bildiğim kurumlarda devamlılık esastır ama bazen sekteye uğratabiliyor. Gerek dış, gerek iç transfer zaman zaman konuşuldu. Henüz biten bir şey yok. Halil ve Gedson'ın kalmasını istediğimi söyledim. İnşallah bizle beraber olurlar ama nasıl olur, nasıl biter bilmiyorum."

Tümü
TÜMÜ