Fabiano: "Galatasaray derbileri çok gergindi"

Bir dönem Fenerbahçe forması giyen Fabiano, Türkiye'de geçirdiği sezon ve geliş süreci üzerine açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Fabiano: 'Galatasaray derbileri çok gergindi'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
31 Temmuz 2020 16:04
2004-2005 sezonunda Fenerbahçe forması giyen Fabiano, Türkiye'ye geliş süreci ve Süper Lig'deki deneyimleri üzerine konuştu.

Fabiano, Fenerbahçe'deki proje ve Türkiye'de derbi maçlara dair o dönem yaşadıklarını anlattı. 

"TAKIMDA KALACAĞIMI DÜŞÜNDÜM"

Fenerbahçe'den teklif alması hakkında konuşan Fabiano; "Teklif aldığımda 'Türkiye'de ne yapacağım?' diye düşündüm. Ben geldiğimde Fabio Luciano, Marcos Aurelio, Marcio Nobre takımdalardı. Fenerbahçe'nin projesini gördüm ve bana 'Alex'i aldık' dediklerinde takımda kalacağımı düşündüm." dedi.

"ALEX BİR FENERBAHÇE İDOLÜ"

Alex De Souza için konuşan Fabiano; "Brezilya'ya döndüm ve hem Alex'le oynayacağımı ve Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımı düşündüm. Alex, Fenerbahçe için bir idol. Stadyum'un yakınında heykeli bile dikildi. Türkiye'ye gidin ve onun bir arkadaşı olduğunu söyleyin, hiçbir mekanda para ödemezsiniz.." dedi.

"DERBİLER BREZİLYA'DAN FARKLIYDI"

Fenerbahçe ve Galatasaray rekabeti üzerine konuşan Fabiano; "Türkiye'deki futbol kültürü Brezilya ile neredeyse aynıyız. Derbiyi oynamak bir rüyaydı ve çılgın bir atmosferde oynama fırsatı buldum. Fenerbahçe ve Galatasaray derbileri kesinlikle Brezilya'dakilerden farklıydı. Bu maç çok gergin geçiyordu." dedi.

41 yaşındaki emekli sol bek oyuncusu, Süper Lig'de 2004-2005 sezonunda 14 maça çıktı ve bu maçlarda takımına 1 asistlik katkı sağladı.

 Tümü
TÜMÜ