Maccabi FOX Tel Aviv
Başantrenör
IOANNIS SFAIROPOULOS
Önceki Maç
Geçmiş maç bulunmuyor.
Gelecek Maç
Gelecek maç bulunmuyor.
Koç
IOANNIS SFAIROPOULOS

IOANNIS SFAIROPOULOS

EuroLeague şampiyonluğunun kazanıldığı 2014'ten bu yan Maccabi, sürekli düşüş halindeydi. Ta ki Sfariopoulos gelene kadar. Yunan koç, Maccabi'yi istikrarlı ve mücadeleci bir takım haline getirip neredeyse playofflara taşıyordu. Eğer takımın üzerine kurulduğu yıldızları, performanslarıyla maaşlarının hakkını verseydi gerçekleşirdi. Bu sezon Maccabi biraz daha dengeli, tecrübeli ve tabanı yüksek bir takım olacaktır. İlk 8 yolu oldukça zorlu ancak Maccabi'yi Sfairopoulos farkıyla adaylar arasına yazmak gerekiyor.

Takımın Yıldızı
SCOTTIE WILBEKIN

SCOTTIE WILBEKIN

Darüşşafaka'da beğendiğimiz, A Milli Takım forması altında sevdiğimiz Scottie Wilbekin, Maccabi ile geçirdiği ilk sezonda tam bir hayal kırıklığı oldu. Yeteneklerinin ve geçmişinin vaat ettiği hiçbir şeyi EuroLeague parkelerinde yapamadı. Eğer Wilbekin, biraz daha öne çıkabilseydi Maccabi playoff da yapabilirdi. Bu yıl şutunu istikrarlı hale getirmesi, takımını sürüklemesi, kritik anlarda başarılı olması gerekecek. Yoksa, kariyeri bu noktadan sonra yükselişe değil, düşüşe girecektir.

Genç yıldız
DENI AVDIJA

DENI AVDIJA

Henüz 18 yaşında ama 20 yaş altı turnuvalarında ortalığı birbirine kattı. 18 yaşında ama 2.03 boyunda. 'Point forvet' denen akımın İsrail bazlı ilk örneği. O boyuna rağmen inanılmaz bir oyun kurucu. İsrail basketbolunun 'GELMİŞ GEÇMİŞ' en iyi basketbolcusu olması bekleniyor. Sfairopoulos, özellikle Tel Aviv'deki maçlarda Avdija'yı sahaya atacaktır. Onu izleyin, kaçırmayın...

Son Maçlar

Sporx Anasayfasına Dön