FC Barcelona Lassa Bàsquet
Başantrenör
SVETISLAV PESIC
Önceki Maç
Geçmiş maç bulunmuyor.
Gelecek Maç
Gelecek maç bulunmuyor.
Koç
SVETISLAV PESIC

SVETISLAV PESIC

Son yıllarda büyük istikrar problemleri yaşayan ve büyük bütçelere rağmen adeta paspas olan Barcelona için Kari Pesic, son çare oldu. Geçen sezon yeni transferlerinden istenilen verimleri alamasa da takımını neredeyse Final Four kapısına kadar getirdi. Anadolu Efes'e karşı oynadıkları 5. maçı kazansalar yeniden F4'te olacaklardı. Saygı duyulan, kariyeri büyük bir koç olarak Pesic, Barçalı oyuncuların saygısını toplayabildiği için takımın başında kaldı. Ancak, şu an kadronun kalitesi, Pesic'in şu anki kalitesinden yukarıda. Barça'nın şampiyonluğu için tek soru işareti de Pesic'in ne kadar başarılı bir aşçılık yapacağı...

Takımın Yıldızı
NIKOLA MIROTIC

NIKOLA MIROTIC

NBA'de kontrat arasa 10-15 milyon dolar aralığında bir maaş bulabilecek olan Nikola Mirotic, tekrar zirvede oynamak ve EuroLeague lezzetini almak için geri döndü. Bu yazın en büyük birkaç transferinden biri oldu. 23 yaşında EuroLeague MVP'si olan Mirotic, daha da kalınlaşmış fiziğiyle çok daha büyük bir oyuncu olarak geri döndü. Barça doğru oynarsa Mirotic, tekrar MVP olur.

Genç yıldız
LEANDRO BOLMARO

LEANDRO BOLMARO

Arjantin'de Bahia'da oynayan ve NBA Nike Hoops Summit'te izlediğimiz Leandro Bolmaro, geçen yaz Barcelona'ya transfer olmuş ancak sezonu B takımında geçirmişti. Bu yıl yıldızlarla dolu Barcelona'nın rotasyondaki son oyuncusu olacak. Fazla fırsat gelmeyecek ancak özellikle Palau Blaugrana'da kazanılması kesin olan maçlarda kısa dakikalar bulacak. Buradaki performansı, sezon boyu kaç dakika alacağını da belirleyecek.

Son Maçlar

Sporx Anasayfasına Dön