Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

ESPN yazarı, Lakers'ın 2021 playofflarında eleneceğini düşünüyor!

ESPN analisti ve yazarı Brian Windhorst, Los Angeles Lakers'ın 2021 playofflarında neden elenme ihtimaline sahip olduğunu açıkladı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
ESPN analisti ve yazarı Brian Windhorst, Los Angeles Lakers'ın 2021 playofflarında neden elenme ihtimaline sahip olduğunu açıkladı.

Lakers'ın, iki büyük yıldızı LeBron James ve Anthony Davis dışında sahada skor üretme konusunda güvenebileceği çok ismin bulunmaması durumu, Windhorst'e göre, yeni ve devrimsel NBA'de zararlı bir durum olabilir:

"Burada tarihi bir sınav verecekler. Tarihsel olarak, NBA şampiyonu olmak için en iyi 10 veya 11 savunma takımı arasında olmanız gerekir. Rakamlar kendi adına konuşuyor. Ancak yine tarihsel olarak, hücumun inanılmaz bir seviyede olduğu bir sezonda oynuyoruz.

Playofflardayken, maçlar arasında antrenman yapabilir ve bir oyun planı geliştirebilirsiniz. Peki normalliğe bir dönüş görecek miyiz? Lakers öyle umsa iyi olur. Savunmaları muhteşem ama hücumda her gece istikrarlı bir üretimleri yok.

Bir seride yedi maçın dördünü kazanabileceklerini sanmıyorum, bu yüzden playofflarda her şeyin normalde dönmesini ummaları gerekiyor. Çünkü bu olmazsa, Nets'in şampiyonluğu kazanacağı aşikâr gibi."