ESL Pro Lig normal sezon heyecanı başlıyor

Dünya'nın en prestijli CS: GO ligi aralarında Space Soldiers'ın da bulunduğu elit takımlar ile start alıyor.

Geçtiğimiz altı sezonda sayısız unutulmaz anları izleyicilere deneyimleten ESL Pro Lig, yedinci sezonuyla geri dönüyor. Avrupa ve Kuzey Amerika olarak iki farklı bölgede oynanacak lig; G2 Esports'tan SK Gaming'e, FaZe Clan'dan Cloud9'a kadar birçok dev takımı bünyesinde barındırıyor. Avrupa'da 14, Kuzey Amerika'da ise 12 takım Dallas, Teksas'ta yapılacak sezon finallerine katılmak ve 1 milyon dolarlık ödül havuzundan daha iyi bir pay alabilmek için yarışacak.

Avrupa'da geçtiğimiz sezon finallerinin ikincisi FaZe Clan'ın yanı sıra G2 Esports, Astralis gibi devler yer alıyor. AGO ve temsilcimiz Space Soldiers ise ligde ilk defa boy gösterecek. Kuzey Amerika ise son şampiyon SK Gaming, son majör şampiyonu Cloud9 ve yenilenen kadrosuyla OpTic Gaming gibi ilgi çekici takımlara ev sahipliği yapacak.

Astralis - LDLC ve G2 - FaZe Clan maçlarıyla start alacak ligde Space Soldiers ilk maçına 14 Şubat saat 19.00'da Heroic karşısında çıkacak. Maçlar Avrupa'da 24 Nisan, Kuzey Amerika'da ise 26 Nisan tarihlerine kadar devam edecek ve normal sezon sonunda bölgelerinde ilk 6'ya giren takımlar sezon finallerinde oynamaya hak kazanacak. İki bölgenin de sonuncuları direkt olarak ESEA Premier'e düşerken en başarısız ikinci ve üçüncü takımlar ligde kalmak adına ESEA Premier'den gelecek takımlara karşı ölüm-kalım maçlarına çıkacak.

Yazar: Ali "Maxxie" Or - @MaxxieCSGO

Sporx Anasayfasına Dön