Eşi izin vermeyince Play Station 5'i modem olarak gösterdi

Vietnam'da eşiyle Play-Station konusunda anlaşmazlık yaşayan bir adamın konsolu 5G modem router olarak tanıttığı ortaya çıktı.

Sony yeni oyun konsolu PlayStation 5'i piyasaya sürdüğünde tasarımı uzun süre tartışılmıştı. Bugüne kadar yatay şekilde tasarlanan konsollar ile karşımıza çıkan Sony bu kez dikey yapıda ve farklı tasarımda bir cihaz ile karşımıza çıktı.

Birçok kişi cihazın tasarımını yönlendirici (router) veya daha bilinen adıyla modeme benzetti. Oyunlarda çok fazla vakit geçirdiği için eşinden PlayStation 5 için izin alamayan bir adam bu benzetmeyi kendi yararına kullandı.

Eşi izin vermeyince PlayStation 5'i modem olarak tanıttı

Vietnam'daki bir Facebook oyun grubunda paylaşılan olaya göre, PlayStation 5 konusunda eşiyle hem fikir olmayan şahıs eşine cihazın 5G Wi-Fi router olduğunu belirtti. Kurulum yapmaya gelen yetkililere durumu önceden anlatan şahıs, cihazın üzerine bir teknik servis numarası da yapıştırmış durumda.

Eşi PlayStation 5 üzerinde yer alan numaranın internette problem olduğunda aranması gerektiğini sanıyor, ancak durum ortada. Vietnamlı adam, Facebook grubunda yaptığı paylaşımda eşinin halen durumu fark edemediğini ve cihazı bir router sandığını dile getirdi. Bu olay dünya basınına yansıdığı için durumun nasıl değişeceği ve adamın cihazı nasıl kullandığı merak ediliyor.

Bu Sony'nin yeni konsolunun aile içerisinde ilk kez farklı lanse edilişi değil. Daha önce benzer bir senaryoda, Tayvanlı bir adam eşine PS5'i hava temizleyici olarak tanıtmıştı.

Kaynak: Shiftdelete 


Sporx Anasayfasına Dön