eŞampiyonlar Ligi geliyor! Herkese açık...

UEFA ve Electronic Arts tarafından yapılan anlaşma sonrası eŞampiyonlar Ligi organizasyonu kuruldu.

Avrupa futboluna Espor ligi geliyor! 280 bin dolar ödüllü Şampiyonlar Ligi Espor organizasyonunun düzenlenmesi kararı alındı.

Electronic Arts ile UEFA'nın dizayn ettiği eChampions League, cuma günleri oynanacak. UEFa, organizasyonu resmi sponsoru Sony'nin PlayStation konsolunda oynatacak. Daha önce FIFA'nın yaptığı eWorld Cup ve Premier Lig'in ePL ligleri ise PlayStation'ın rakip konsolu Xbox One üzerinden oynanmıştı.

UEFA'nın Espor finalini kazanan 100 bin dolar ödül olacak. Finale kalan iki oyuncu arasındaki maçı Şampiyonlar Ligi finalinin oynanacağı Atletico Madrid'in stadyumu Wanda Metropolitano'da, final maçından 1 gün önce 31 Mayıs'ta oynanacak.

Oyuncular arasında online elemeler ile mart ayında başlayacak turnuvada oyuncular en iyi 64'ün arasına girmeye çalışacak. Ardından, 64 oyuncu arasından çıkacak 8 oyuncu canlı yayında maçlara çıkacak.

Sona kalan 8 oyuncu arasında grup maçları oynanacak. 4'erli gruplarda oyuncular tıpkı Şampiyonlar Ligi grup aşamasında mücadele ediyor gibi karşılaşacaklar.


Sporx Anasayfasına Dön