Epic Games, iki oyunu ücretsiz yaptı

Epic Store üzerinden kısa bir süre için ücretsiz olarak sunulan oyunlar köşemizde bugün Blair Witch ve Ghostbusters: The Video Game Remastered var.

Epic Games, geçtiğimiz yıl başlattığı bir etkinlikle her hafta ücretsiz olarak bazı oyunlar sunacağını açıkladı. Bu kampanyanın 2020'nin başına kadar devam edeceği söyleniyordu ancak durum çok da böyle olmadı. Epic Games, bazı oyunları ücretsiz olarak sunmaya devam ediyor.

Platformda ücretsiz olarak sunulan oyunların başka platformlarda zaman zaman hayli yüksek bedellere satılması da oyun tutkunlarının ilgisini çekiyor. Epic Games, şimdi toplam fiyatı 74,00 TL olan Blair Witch ve Ghostbusters: The Videogame Remastered adlı oyunları ücretsiz yaptı.

Blair Witch nasıl bir oyun?

Oyun Türü: Korku
Oyun Boyutu: 16 GB
Fiyatı: 49,00 TL
Ücretsiz Olduğu Süre: 29.10.2020'den itibaren 1 hafta

Bloober Team tarafından geliştirilen oyun 2019 yılında piyasaya çıkmıştı. Oyundaki amacımız ise Black Hills Ormanı'nda kaybolan bir çocuğu akıbetini ortaya çıkarmak olarak belirlenmişti. Ormanda meşhur Blair Cadısı ile yüzleşiyorduk.

Korku atmosferini oldukça iyi veren yapım, aynı isimli filmle de paralellikler gösteriyor. Cadılar Bayramı haftasında olduğumuzu da düşündüğümüzde oyun, gerilim dolu atmosferiyle ideal bir yapım oluyor.

Oyunda elimizde bir telsizle arama ekibine katılıyoruz. Ekip üyelerinin konuşmaları sayesinde yaşananlar hakkında da bilgiler edinebiliyoruz. Normal bir arama süreci çok hızlı bir şekilde çok daha gergin hale geliyor.

Blair Witch sistem gereksinimleri

Minimum:

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Intel Core i3-3220 (3,30 GHz) / AMD A8-7600 (3,1 GHz)
Ekran Kartı: GeForce GTX 750 Ti / AMD Radeon R7 265
Bellek: 4 GB RAM
Depolama: 16 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i5-6500 (3,2 GHz) / AMD Ryzen 5 1600
Ekran Kartı: GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX 590
Bellek: 8 GB RAM
Depolama: 16 GB kullanılabilir alan

Ghostbusters: The Video Game Remastered nasıl bir oyun?

Oyun Türü: Macera, Aksiyon
Oyun Boyutu: 14 GB
Fiyatı: 39,00 TL
Ücretsiz Olduğu Süre: 29.10.2020'den itibaren 1 hafta

Ghostbusters serisinin üçüncü filmi çeşitli aksaklıklar nedeniyle çekilememişti. Bu oyun aslında serinin eksik kalan üçüncü filmine en yakın şey. Oyunun senaryosunu ilk iki filimde de imzası bulunan Dan Akrtoyd ve Harold Ramis'in imzası bulunuyor.

Oyuna Hayalet Avcıları ekibinin en yeni üyesi olarak katılıyoruz. Zekice yazılmış dialoglar sayesinde asla adımızı söyleme ya da konuşma fırsatı bulamadığımız oyunda her an daha iyi bir hayalet avcısı olma yolunda ilerliyoruz. Oyunda Slimer ve Staypuft gibi meşhur hayaletleri de görüyoruz.

"Proton ateşleyicisi elimizde, hayalet tuzağı belimizde, biz giderin New York'a hey New York'a" temalı bu yapımda yaptığımız oldukça basit: Hayaletlere ateş edip, yeterince zayıfladıklarında da tuzaklarımıza çekiyoruz. Bu esnada da proton ateşleyicilerimizin akımlarını kesiştirmemeye çalışıyoruz. Yine de bir noktadan sonra hikaye gittikçe çılgınlaşmayı bırakmıyor.

Ghostbusters: The Video Game Remastered sistem gereksinimleri

Minimum

İşletim Sistemi: Windows 7 SP2 veya Üstü
İşlemci: Intel i3
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 630
Bellek: 4 GB Ram

Önerilen:

İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i5-4690
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670
Bellek: 6 GB RAM

Oyunu kütüphanenize nasıl ekleyebilirsiniz?

Oyunları arşivinize eklemeniz için sahip olmanız gereken tek şey bir Epic hesabı, onu da zaten ücretsiz olarak dakikalar içerisinde edinebiliyorsunuz. Sonrasında yapmanız gerekenlerse şu şekilde:

Epic Games hesabınıza giriş yapın.
Oyun sayfasına gidin.
Yükle tuşuna basın.
Siparişi Ver'e tıklayın.
Oyunlar böylece kütüphanenize eklenmiş olacak.
Epic Games Store sizden iki faktörlü kimlik doğrulama isteyecektir.

KAYNAK: webtekno


Sporx Anasayfasına Dön