Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe'deki büyük hayali

Yeniden Fenerbahçe'ye dönmeye hazırlanan Emre Belözoğlu, sarı-lacivertli forma ile futbol hayatına unutulmaz bir vedaya hazırlanıyor.

Haber; Milliyet
Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe'deki büyük hayali
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Haziran 2019 11:19
Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu 3. kez transfer oluyor. Daha önce 2008 ve 2013 yılların sarı-lacivertli takımla anlaşma yapan Emre, 2019-20 sezonu öncesi de resmi sözleşmeyi imzayı atmaya hazırlanıyor.

Sarı-lacivertli camianın unutulmaz kaptanlarından olan tecrübeli orta saha, Başkan Ali Koç ve Başkanvekili Semih Özsoy ile son bir görüşme yaptı. Teknik direktör Ersun Yanal'la da iletişimde olan 39 yaşındaki oyuncu, jübilesi öncesi belki de kariyerinin hem en anlamlı hem de en zorlu sezonunu yaşayacak.

Önemli konular

Fenerbahçe formasıyla futbolu bırakmayı hayal eden Emre Belözoğlu, Ali Koç ve Semih Özsoy'la yaptığı toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Özellikle Ali Koç, Emre için birçok önemli konuyu masaya yatırdı.

Samandıra'da geçtiğimiz sezon yaşanan krizlerin futbol takımına nasıl zarar verdiği anlatılırken, burada önemli bir liderlik görevi alması gerektiği ve kaptan olarak hem Ersun Yanal'a yardım hem de takım arkadaşlarına destek olması gerektiği vurgulandı.

Sezon başından itibaren Emre'nin takımda sadece bir futbolcu olarak değil, tıpkı bir idareci gibi aktif rol alıp, sorumlulukları paylaşması da istendi. Bu sezon artık sportif açıdan başarıların gelmesi gerektiği vurgulanırken, hem camianın hem de takımın 4. yıldızı alarak, sıkıntılı geçen yılları unutturma adına çok önemli fırsatı olduğu anımsatıldı.

Hayalindeki jübile

Emre Belözoğlu da Fenerbahçe formasıyla jübile hayalini aktarıp, şampiyon bir şekilde veda etmesinin kariyeri açısından çok anlamlı olacağını belirtti. Tecrübeli futbolcunun sarı-lacivertli formayla futbola veda hayali kadar, jübilesinin şampiyonluk kutlamasıyla yapma gibi bir şansının olduğunu da dile getirdiği kaydedildi.

Fedakar kaptan

Sarı-lacivertli takımın tarihine adını yazdıran Emre Belözoğlu, camianın her zor zamanında yardıma koştu. Tecrübeli yıldız, ilk olarak 2008-09 sezonu başında Avrupa'dan farklı takımlardan teklifler almasına rağmen çocukluk hayalini gerçekleştirip Fenerbahçe'yi istedi.

Sarı-lacivertlilerle, hem de 2010-11 sezonunda önemli bir şampiyonluk kazanan hem de daha sonra 3 Temmuz sürecinde sıkıntılar yaşayan Emre, camianın en zor günlerinde sorumluluk alıp, kaptanlık yapan isimlerden oldu. 2012 yılında Atletico Madrid'e transfer olup, La Liga'ya adım atsa da yalnızca 6 ay sonra Fenerbahçe'nin çağrısına kayıtsız kalmayan tecrübeli yıldız, hemen geri döndü.

2013-14 sezonunda da 3 Temmuz sürecinin sancıları devam ederken takımın birinci kaptanı olup, şampiyonluk kazandı.
2015-16 sezonu başında takımdan haberi olmadan bir anda vedalaşmak zorunda kalan Emre Belözoğlu, buna karşın hiç kırgınlık yaratmadı.

Kadıköy'e rakip olarak geldiği maçlarda bile centilmenliğiyle örnek oldu.

Üzücü veda

Fenerbahçe'ye geri dönmeye hazırlanan Emre Belözoğlu, 2015-16 sezonu başında oldukça üzücü bir veda yaşamıştı. Dönemin sportif direktörü Giuliano Terraneo tarafından haber dahi verilmeden yolların ayrıldığını televizyondan öğrenen Emre, kayıtsız kalınmasına çok üzülmüştü.

Terraneo'nun kararıyla böylesi bir veda yaşamayı hak etmediğini düşünen tecrübeli oyuncu, buna karşın 4 yıl sonra sarı-lacivertli camianın geri dön çağrısına kayıtsız kalmadı, olumlu bir yanıt verdi.

Jübile fırsatı

Başkan Ali Koç göreve geldiği zaman jübile konusunun önemli olduğunu vurgulamıştı. Fenerbahçe'nin önemli futbolcuları için jübileler ayarlanacağını ifade etmişti. Jübile konusundaki ilk başlangıcında Emre Belözoğlu ile olması bekleniyor.
Emre'nin sezon sonunda şampiyonlukla beraber futbola vedasının çok özel olacağı belirtiliyor. Benzer şekilde Volkan Demirel'in de sarı-lacivertlilerde özel bir jübileyi hak ettiği vurgulanıyor.

Fenerbahçe'de 7 yıl oynayan Emre Belözoğlu, 5 kupa kazandı. 2 kez lig zaferi yaşayan Emre, 2 kez de Türkiye Kupası sevinci yaşadı. Tecrübeli yıldız ayrıca TFF Süper Kupası'nı da kaldırdı.

Volkan konusu

Emre Belözoğlu'nun yuvaya dönüşünün yanında Volkan Demirel konusu da kulübün önemli gündem maddelerinden bir tanesini oluşturuyor. Tıpkı Emre gibi Volkan da Fenerbahçe'ye bir şampiyonlukla veda etmek istiyor.

Başkan Ali Koç da Emre ile Volkan'ın bu sezon beraber takımda liderlik yapmasının olumlu olacağını düşünüyor. En az 1 sene daha 38 yaşındaki kaleciye sözleşme yapılması görüşülüyor. Emre ve Volkan Demirel'le yeniden camianın kenetlenmesinin önemli olacağı konuşuluyor.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
  • PUAN DURUMU
  • FİKSTÜR
  • STSL
  • 1.Lig
  • İng
  • Alm
  • İsp
  • İta
  • Fra
  • Hol
TÜMÜ