Emenike için Moskova derbisi!

Fenerbahçe’nin Nijeryalı yıldızına iki Moskova ekibi Lokomotiv ve Dinamo talip oldu.

Haber; Bugün
Emenike için Moskova derbisi!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Ocak 2015 09:19
Fenerbahçe ile Emmanuel Emenike arasındaki bağlar Antalya’da kopabilir. İki Rus kulübü Dinamo Moskova ve Lokomotiv Moskova, Nijeryalı yıldıza menajeri vasıtasıyla talip oldu.

TAKAS ELEŞTİRİLERİ ÖNLEYEBİLİR

Gelen bilgilere göre Lokomotiv, sezon sonu sözleşmesi bitecek Senegalli golcüsü Dame N'doy'u takas önerecek. Böylece Fenerbahçe'nin “4’üncü yıldız mücadelesi verilirken, yönetim bir forvetini verdi” şeklinde ortaya çıkabilecek eleştiriler konusundaki endişesini de ortadan kaldıracak. Ayrıca Fenerbahçe’nin forvet arayışında olması da Lokomotiv’i daha avantajlı kılıyor. Nitekim N’doy'un Emenike'den son vuruş ve hava hakimiyeti konusunda önde olduğu belirtiliyor. Dinamo ise 10 milyon euro civarı bir teklifle Fenerbahçe’yle masaya oturmaya hazırlanıyor.

İKNA ETMELERİ GEREKİYOR

Emenike’nin çekincesi ise daha önce Rusya’da Spartak forması giyerken maruz kaldığı ırkçı saldırılar. Ancak Lokomotiv ve Dinamo, ülkede ırkçılıkla mücadele kapsamında devreye giren önemli yasaları örnek vererek, Nijeryalı oyuncuyu ikna etmeye çalışıyor. Lokomotiv bugün Dinamo 14 Ocak’ta Antalya'ya kampa geliyor. Emenike'nin Antalya'da Ruslar’ın kaldığı otellere geçme ihtimali yüksek.Tümü
TÜMÜ