Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Embiid: "Yük yönetimi, saçmalığın önde gideni"

Philadelphia 76ers yıldızı Joel Embiid, "yük yönetimi" konseptinin tamamen saçmalık olduğunu söyledi.

Philadelphia 76ers yıldızı Joel Embiid, "yük yönetimi" konseptinin tamamen saçmalık olduğunu söyledi.

Yük yönetimi, NBA'de tartışmalı bir konuşma noktası, çünkü oyuncular taraftarların hayal kırıklığına uğramasına rağmen bundan faydalanabiliyorlar.

Bu konseptten muzdarip olan Embiid bile, bu yöntemi onaylamadığını açıkladı:

"Ben her maçı oynamak istiyorum. Yük yönetimi, saçmalığın önde gideni. Ben her maçta bulunmak isterim. Takım arkadaşlarımla, sahada takım kimyamızı inşa etmek isterim. Umarım J-Rich döner ve beraber oynayarak, öğrenmeye devam edebiliriz. Bu şekilde kazanabiliriz, özellikle de playoff zamanı geldiğinde. Yani dediğim gibi, her maçı oynamak isterim. Oturmaktan sıkıldım. Tek istediğim oynamak.

Sixers yıldızı, kendisi gibi oyuncuların önemli oyun sürelerini elinden aldığını düşündüğünden, bu konsepti onaylamıyor.

Philly taraftarları için ise, yıldız oyuncularının böyle düşünmesi hoşlarına gitse de, bundan en fazla yararlanacak oyuncu olduğu konusunda hemfikir olacaklardır. Embiid, yetenekli olduğu kadar sakatlanma eğilimine de sahip bir oyuncu. Takım, kendisinin zirve performansının birkaç yıldan daha uzun sürmesini istiyorsa, vücuduna iyi bakması gerekiyor.