Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Embiid, neden ağladığını açıkladı

Joel Embiid, Philadelphia 76ers'ın Toronto Raptors'a karşı son saniyede 92-90 kaybettiği 7. maçı ağlayarak terketmesi durumunu kelimelere dökmeye çalıştı.

Joel Embiid, Philadelphia 76ers'ın Toronto Raptors'a karşı son saniyede 92-90 kaybettiği 7. maçı ağlayarak terketmesi durumunu kelimelere dökmeye çalıştı.

45 dakika sahada kalarak normalde oynadığından daha fazla oynayan ve son saniyede Kawhi Leonard'ın şutunu bloklamak için elinden gelen en yüskek noktaya zıplayan Embiid, başarılı olamaması sonrası basın konferansında şu ifadeleri kullandı:

"Maçı bu şekilde kaybetmek... Son şutta. Zorlu bir maçtan sonra, bir şansımız olduğunu hissediyordum. Aklınızdan bir çok şey geçiyor. Ve bu berbat bir şey. Bilmiyorum. Açıklayamam. Sadece berbat."

Soyunma odasına gitmeden önce Embiid, Raptors pivotu Marc Gasol ile kucaklaştığı bir an paylaştı ve o an Gasol'un kendisine ne dediğini ise şu şekilde açıkladı:

"Bana sadece... kariyerimde bu noktada ve hatta daha ötesinde bir daha bulunacağımı söylemeye çalıştı."