Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Embiid, Jimmy Butler'ın gelişiyle sıkıntı çekiyor

Joel Embiid, Jimmy Butler'ın takıma takas edilmesiyle "kendisi gibi olmadığını" ve "üçlük atışlarda sıkıntı çektiğini" belirtti.

Joel Embiid, Jimmy Butler'ın takıma takas edilmesiyle "kendisi gibi olmadığını" ve "üçlük atışlarda sıkıntı çektiğini" belirtti.

Önceki gece Detroit Pistons'a karşı alınan galibiyette koç Brett Brown tarafından dinlendirilen ve kenarda oturan Embiid, şu açıklamaları yaptı:

"Sanırım bu durumun genel olarak beni kullanma şekilleriyle alakası var. Bu da benim alan açmam için bir esnek beş olarak kullanılmam. Takastan beri üçlük yüzdem düştü. Çoğu zaman üçlü sıkıştırma gelebiliyor. Eskiden hücumun akışı benim üzerimden ilerliyordu. Artık öyle olmuyor gibi hissediyorum. Alçak postta çok pozisyona girmiyoruz. Bilmiyorum. Çözmemiz lazım."

Yakın zamandaki sıkıntılarına rağmen, Embiid halen sezonda 26.3 sayı ve 13.3 ribaund ortalamaları ile oynuyor.
7/24 NBA