Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Embiid: "Asla '90lardaki Shaq gibi oynamayacağım"

Philadelphia 76ers yıldızı Joel Embiid, hiçbir zaman Charles Barkley ve Shaquille O'Neal'ın tam olarak nasıl istediği gibi oynayamayacağını itiraf etti.

Haber; Sporx.com
Philadelphia 76ers yıldızı Joel Embiid, hiçbir zaman Charles Barkley ve Shaquille O'Neal'ın tam olarak nasıl istediği gibi oynayamayacağını itiraf etti.

Embiid, yakın geçmişte efsane Hall of Fame ikili Shaq ve Barkley'den bazı yapıcı eleştiriler almıştı. Ancak The Players Tribune'da paylaştığı bir yazıda, onların tam olarak istediği gibi hiçbir zaman oynayamayacağını not etti.

Embiid, yazısında şu noktalara değindi:

"Sakatlıktan geri döneceğim. Ve bu durumu düzelteceğiz. Ayrıca playofflarda problem yaratacağız, söz veriyorum. Ama şimdiden söylemeliyim - yapmayacağım tek şey, olduğum basketbolcuyu değiştirmek."

"Shaq ve Charles gibi oyunun efsanelerini gerçekten çok seviyorum. Bu yüzden oyunum hakkında söylediklerine çok saygı duyuyorum. Ama hiçbir zaman Shaq'ın 90'larda olduğu gibi geleneksel bir pivot olmayacağım."

"Her topu aldığınızda alçak posta inerek bu ligde başarılı olamazsınız. 2020'de bu olmaz. Oyunun bugünkü şekli ile olmaz. Artık takımların bugünkü gibi ikili sıkıştırma yapmalarıyla hiç olmaz. Sahaya yayılabiliyor olmanız ve pas verebilip, tüm sahada sayı bulmak zorundasınız."

Barkley ve O'Neal, Sixers yıldızının bugün pivot pozisyonunda oynayan diğer daha küçük ve esnek oyunculardan faydalanabilecek güçlü bir fiziksel yapısı olduğuna inanıyor ve kendisine oyununun bu yönüne odaklanması gerektiğini ısrarla belirtiyorlardı. Lakin Embiid'in oyunu saf güce değil, aynı zamanda çok yönlülüğe de dayanıyor. Bu da, oyunundaki pasörlük ve perdeleme gibi diğer alanları da açıyor.