Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Ellis, çocuklarına fundemantal öğretiyor: "Step-back falan filan, bunlar yok"

Eski NBA oyuncusu Monta Ellis, modern basketbolun büyük bir hayranı olmadığını ve çocuklara fundamental öğretmeye odaklandığını söyledi.

Eski NBA oyuncusu Monta Ellis, modern basketbolun büyük bir hayranı olmadığını ve çocuklara fundamental öğretmeye odaklandığını söyledi.

Ellis, oynadığı dönemde NBA'in en heyecan verici skorerlerinden biriydi. Çoğu taraftar, kendisini Stephen Curry'nin Golden State Warriors ile ilk günlerinde eski takım arkadaşı olduğunu hatırlıyor.

Uzun zamandır lig dışında olan Ellis, ligin en iyi oyuncularının şu ana kadar nasıl performans gösterdiğine ilişkin konuştu ve kendi çocuklarının yanı sıra, genç oyuncularla oyunun temelleri üzerinde çalıştığını anlattı:

"Hepimiz basketbolun temellerine odaklanıyoruz. Tüm bu step-back falan filan, bunları yapmıyoruz. Sırtı dönük oyun sonrası adım çalışıyoruz, ribaund çalışıyoruz, box out çalışıyoruz. Bunun gibi şeyler yapıyoruz. Oğlum da şimdi burada. Tek istediği step-back ya da o gördüğü saçmalıkları yapmak. Ama işin aslı bunlar değil. Yetenekli olacak çok iyi çocuklarım var. Ancak yeni NBA onları engelliyor çünkü hepsi Trae Young falan gibi her şeyi yapmak istiyor."