ELEAGUE Boston Major 3. Gün Fikstür İncelemesi

Majörün ikinci günü de geride kaldı. İyice şekillenmeye başlayan Challengers aşamasının ikinci gün sonuçları şu şekilde oldu:

Üçüncü günün eşleşmeleri ve maç maç kısa değerlendirmeleri ise şu şekilde:

(Not: Parantez içerisindeki rakamlar takımların Swiss formatındaki şu anki skorlarını gösterir)

Quantum Bellator Fire vs. FaZe (1-1)
FaZe ilk gün Liquid'i zar zor yenip, ikinci gün Vega Squadron karşısında hiçbir varlık gösteremedi. Ancak bugünkü maç yıldızlar karmasının uykudan uyanma maçı olacaktır. Qyabtyn Bellator Fire her ne kadar turnuvanın en zayıf ekiplerinden Flash karşısında ilk galibiyetlerini almış olsa da, FaZe karşısında kullanabilecek pek bir silahları da yok.
Geçmiş maçlar: Bu iki takım tarihlerinde ilk defa karşı karşıya geliyor.
Tahmin: FaZe
Sürprize açık mı? Hayır.

Flash vs. EnVyUs (0-2)
EnVyUs hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. Kaybedenin majörden eleneceği bu maç iki takım da ölüm kalım maçı. EnVyUs takım olarak hem moral hem de performans olarak kötü bir halde olmasına rağmen, RpK'nin çılgınlar ötesi performansını sürdürdüğü taktirde Flash'ı yenmek çok da zor olmayacaktır. Fransız ekip maçın net favorisi.
Geçmiş maçlar: Bu iki takım tarihlerinde ilk defa karşı karşıya geliyor.
Tahmin: EnVyUs
Sürprize açık mı? Hayır.

Misfits vs. Space Soldiers (1-1)
Misfits, turnuvaya iyi başlamasına rağmen G2 karşısında bekleneni hiç veremedi. Space Soldiers ise ikinci gün biraz daha iyi göründü. Tamamen form ve özgüven açısından bakarsak Space Soldiers'ın bu maça daha avantajlı geldiğini düşünüyorum. XANTARES, paz ve Calyx üçlüsünden ikisi iyi maç geçirirse Space Soldiers bu maçı rahat alır.
Geçmiş maçlar: Bu iki takım tarihlerinde ilk defa karşı karşıya geliyor.
Tahmin: Space Soldiers
Sürprize açık mı? Evet.

Sprout vs. Natus Vincere (1-1)
Sprout, Space Soldiers karşısında nasıl o kadar iyi oynadı bilinmez ancak açıkçası hiç yeterli olduklarını düşünmüyorum bu aşama için. Na'Vi mousesports tarafından 16-2 ile hezimet yaşamasına rağmen Sprout'u rahatça geçmek için her silaha sahipler. s1mple ve electronic'e biraz destek gelirse Na'Vi bu maçı rahat kazanır.
Geçmiş maçlar: Bu iki takım tarihlerinde ilk defa karşı karşıya geliyor.
Tahmin: Natus Vincere
Sürprize açık mı? Hayır.

Vega Squadron vs. G2 (2-0)
Vega iki gündür güzel oyun sergiliyor ve FaZe'i yenmeyi başardılar. Şu anda rüyada gibi Vega. G2 3-0'a bu kadar yakınken bir an önce üst tura yükselmek ve bir sonraki turda rakiplerini beklemek isteyecektir ve bu maça tam konsantre çıkacaklardır. G2'nin galibiyete yakın olduğunu düşünüyorum.
Geçmiş maçlar: 1 maç. 1 G2 galibiyeti
Tahmin: G2
Sürprize açık mı? Evet.

Renegades vs. Liquid (1-1)
Renegades ikinci gün EnVyUs'u yenerken, Liquid ise FlipSid3'ı geçmeyi başardı. Bu maç çok ortada olmasına rağmen, Liquid'in koç ile oynamasından sebep bu turnuvaya çok beklentiyle gelmediği ve bunun da performanslarını olumlu etkilediğinden sebep Liquid'i galibiyete yakın görüyorum. Renegades kritik anlarda baskı hissettiğini ilk gün göstermişti.
Geçmiş maçlar: 19 maç. 11 Renegades, 8 Liquid galibiyeti
Tahmin: Liquid
Sürprize açık mı? Evet.

FlipSid3 vs. AVANGAR (0-2)
İki CIS takımının ölüm kalım mücadelesi olacak bu. Yenilen majöre veda ediyor. FlipSid3 şu ana kadar beklentileri hiç karşılayamadı. AVANGAR ise az da olsa umut vadediyor ancak onlar da bir türlü zincirlerini kıramadılar. Ben bu maçta FlipSid3'ın son bir sözü olduğu kanısındayım.
Geçmiş maçlar: 6 maç. 2 FlipSid3, 4 AVANGAR galibiyeti
Tahmin: FlipSid3
Sürprize açık mı? Evet.

mousesports vs. Cloud9 (2-0)
Şu ana kadar en iyi oyun oynayan iki takımın mücadelesi olacak bu karşılaşma. Bu iki takımın geçmiş eşleşmelerinde Cloud9 üstünlüğü söz konusu. Ancak maçların hepsi çok yakın skorlarla sona ermiş. mousesports'un son birkaç ayda kendisini epey geliştirdiğini ve de özgüven açısından çok üst düzeyde olduklarını düşündüğümden Cloud9'ı yenecekleri kanısındayım.
Geçmiş maçlar: 5 maç. 1 mousesports, 4 Cloud9 galibiyeti
Tahmin: mousesports
Sürprize açık mı? Evet.

Yazar: Cem "bodie" Mollaoğlu - @bodieCS


Sporx Anasayfasına Dön