ELEAGUE Boston Major 1. Gün Fikstür İncelemesi

Beklenen gün geldi. ELEAGUE Boston Majörü bugün saat 18:00'de başlıyor.


İlk aşamada 16 takımın yer alacağı Challengers aşamasınının ilk gününde toplam 8 maç oynanacak ve 16 takımı da ilk günden izleme şansı bulacağız. Maçlar BO1 (Best of 1 = Tek harita usulü) olarak oynanacak. Eşleşmeleri tek tek inceleyelim:

Vega Squadron vs. Renegades

Vega Squadron tam bir kapalı kutu. Geçtiğimiz sene majör hariç pek göz önünde oldukları bir turnuva olmadı. Ancak geçtiğimiz majöre katılan takımı aynen korudular ve bu majöre daha tecrübeli bir şekilde geliyorlar. Diğer yandan Renegades ise NAF'in katılmasıyla beraber takım olarak çok iyi bir performans sergilemeye başladı ve 2017'yi formda bir şekilde kapattı. Renegades k,ğıt üzerinde bir adım daha üstün.
Geçmiş maçlar: Bu iki takım tarihlerinde ilk defa karşı karşıya geliyor.
Tahmin: Renegades
Sürprize açık mı? Evet.

mousesports vs. AVANGAR

mousesports geçtiğimiz ay ECS finallerinde finale kalıp FaZe'e de kafa tuttuğunda herkesi şaşırtmıştı. Bir araya geldiklerinden bu yana sürekli kendilerini geliştirdikleri bir gerçek. suNny ve oskar son zamanlarda mükemmel bir performans sergiliyor. Diğer yandan AVANGAR çok yetenekli bir takıma sahip olmasına ragmen oyuncular inanılmaz tecrübesiz. Yaş ortalaması 19 olan bu genç ekibin majörde başarılı olabilmesi için daha fazla LAN turnuvada boy göstermesi ve tecrübe kazanması gerek.
Geçmiş maçlar: Bu iki takım tarihlerinde ilk defa karşı karşıya geliyor.
Tahmin: mousesports
Sürprize açık mı? Hayır.

FaZe vs. Liquid

FaZe, majöre dünyanın en iyi ikinci takımı olarak geliyor. Bu aşamada oynama nedeni ise bir önceki majörde beklenmedik bir şekilde ilk turdan elenmeleri. Karrigan ve ekibi iki kere üst üse majörde kötü performans sergiler mi? Üstüne üstlük kadroya olofmeister ve GuardiaN gibi iki tane tecrübe abidesi eklemişken? Liquid her ne kadar Twistzz ve EliGE gibi iki yetenekli oyuncuya sahip olsa da, as oyuncuları steel'i kadrolar önceden teslim edildiği için oynatamıyor ve bu yüzden takım koçu zews forma giyecek. zews her ne kadar kötü bir oyuncu olmasa da (eski pro oyuncu) Liquid için bir zayıf halka olacaktır.
Geçmiş maçlar: 8 maç, 8 FaZe galibiyeti.
Tahmin: FaZe
Sürprize açık mı? Hayır.

FlipSid3 vs. Misfits

İlk günün en kıyasıya maçlarından birisi. Bir yanda majör turnuvaların olmazsa olmazı FlipSide, diğer yanda ilk majörüne katılan Misfits. Misfits'in lideri seang@res daha önce bir çok majöre katıldı, ShahZaM'ın kariyerinde tek bir majör geçmişi var, diğer oyuncular ise yeni. Misfits geçtiğimiz aylarda çok iyi bir performans sergiledi ve an itibariyle HLTV sıralamasında 13. sıradalar. FlipSid3 en iyi oyuncusu electronic'i kaybetse de yerine eski Na'Vi oyuncusu tecrübeli seized'i getirdi. Bu yakın geçmesini beklediğim maçta tecrübenin üstün geleceği kanısındayım.
Geçmiş maçlar: Bu iki takım tarihlerinde ilk defa karşı karşıya geliyor.
Tahmin: FlipSid3
Sürprize açık mı? Evet.

Sprout vs. Space Soldiers

Space Soldiers, paz'ın sağlık sorunları nedeniyle takımdan ayrılmasına kadar mükemmel bir gelişim kaydetmişti geçtiğimiz yıl. Paz'ın takıma dönüşünde ilk turnuvada geçtiğimiz hafta çok da iyi bir performans sergileyemeyen Space Soldiers'ın majörde çok daha iyi bir oyun çıkarmasını bekliyorum. Sprout her ne kadar bu turnuvaya uzun bir süre hazırlanmasına rağmen aim olarak Space Soldiers'i alt edemeyecekleri kanısındayım.
Geçmiş maçlar: 11 maç. 5 Sprout galibiyeti, 6 Space Soldiers galibiyeti
Tahmin: Space Soldiers
Sürprize açık mı? Evet.

Natus Vincere vs. Quantum Bellator Fire

Na'Vi için bu majör çok önemli. Son 3 majörden hayal kırıklığı ile döndüler, hele ki son majörde gruplarda elenince GuardiaN ve seized ile yolları ayırıp Zeus ve electronic'i getirdiler. Na'Vi son 2 aydır iyi bir gelişim kaydetti diyebiliriz. Geçtiğimiz hafta Space Soldiers karşısında da formda göründüler. Quantum Bellator Fire ise bu aşamanın en zayıf takımlarından birisi. Tecrübesizliğin yanı sıra Na'Vi ile yetenek olarak da başa çıkabileceklerini sanmıyorum.
Geçmiş maçlar: Bu iki takım tarihlerinde ilk defa karşı karşıya geliyor.
Tahmin: Natus Vincere
Sürprize açık mı? Hayır

G2 vs. Flash

Flash'ın bu turnuvaya katılma planı yoktu. Ancak TyLoo çekilme kararı alınca kendilerini burada buldular. Ne kadar hazırlar orası bilinmez ancak G2'nin hazır olduğu bir gerçek. Majör şampiyonlukları bulunan oyuncular son 4 majörde grup aşamasında elendiler. Bu majör artık onlar için ölüm kalım anlamına geliyor ve başarısızlık onları takımlarından edebilir. G2 en azından bir üst tura kalmak için her silaha sahip. Flash'a acımayacaklardır.
Geçmiş maçlar: Bu iki takım tarihlerinde ilk defa karşı karşıya geliyor.
Tahmin: G2
Sürprize açık mı? Hayır

Cloud9 vs. EnVyUs

Cloud9 an itibariyle HLTV sıralamasında dünyada 5. sırada ve Amerikan takımının hem yetenek hem de tecrübe olarak her şeyi olduğu bir kesin. Grup aşamasından daha öteye gidemeyen oyuncular için bu sefer bu seriyi bozma zamanı. Bunun için önce bu aşamayı geçmeleri gerek. EnVyUs ise inişli çıkışlı performansıyla eleştirilerin odak noktasıydı geçtiğimiz yıl. Takım lideri Happy oyun stilini hiçbir zaman değiştirmediği için eleştirilere maruz kalmıştı. EnVyUs bir üst tura kalma şansı olan takımlardan birisi ancak ilk maçta Cloud9 karşısında galibiyete ulaşmaları için iyi bir performanstan çok daha iyisini sergilemeleri gerek.
Geçmiş maçlar: 3 maç. 1 Cloud9 galibiyeti, 2 EnVyUs galibiyeti
Tahmin: Cloud9
Sürprize açık mı? Evet.


Sporx Anasayfasına Dön