El Clasico'da erteleme yerine seyircisiz maç gündemde

32 adet kesinleşmiş koronavirüs vakası olmasına rağmen El Clasico'nun ertelenmeyeceğini, La Liga yönetiminin odaklandıkları konunun son dakikaya kadar seyircisiz oynanacağına yönelik olduğu açıklandı.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; DHA
El Clasico'da erteleme yerine seyircisiz maç gündemde
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
29 Şubat 2020 13:33
La Liga'da dünyanın sonucunu merakla beklediği El Clasico'nun İspanya'da koronavirüs vakalarının artmasına rağmen ertelenmeyeceği açıklandı.

La Liga'nın Başkanı Javier Tebas yaptığı açıklada koronavirüs ile ilgili acil durum planlarının zaten olduğunu, ancak halihazırda var olan durumun herhangi bir ertelemeye neden olabilecek boyutta olmadığını iddia etti. Bugüne kadar Avrupa'da koronavirüz'ün rastlandığı vaka sayısı 32'ye çıkmıştı. Ancak Başkan Tebas'ın bu dev maçla ilgili ertelemenin söz konusu olmadığını ancak gerekli görülürse seyircisiz maçın oynatılabileceğinin de altını çizdi.

Tebas konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Başka bir yere ertelenebilir veya seyircisiz oynatılabilir. Sadece tek önem verdiğimiz bu maçın bir şekilde oynanması yönünde. Maçın oynanacak Pazar gününe kadar özellikle seyircisiz oynanma olayı değerlendirmeye açık olacak kalacaktır"

El Clasico karşılaşması La Liga'nın 26. haftasında Real Madrid'in sahası Santiago Bernabeu'da TSİ 23:00'de oynanacak.Tümü
TÜMÜ