A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları A Grubu'nda Japonya'yı 76-62 yendikleri maçta, alınan farklı galibiyetten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından açıklamada bulunan Memnun, organizasyona istedikleri gibi başlayamadıklarını belirterek, "Buraya umutlu geldik. İlk iki maçtan sonra biraz moralimiz bozuldu ama biz kötü bir takım değiliz. Bizim için ya tamam ya da devam maçıydı. Kaybetsek şansımız çok azalacaktı. Kazandığımız için mutluyuz." diye konuştu.

Memnun, rakipleri karşısında çok iyi savunma yaptıklarını aktararak, şunları kaydetti:

"Japonya çok tehlikeli bir takım. Çok hızlı oynuyorlar. Can yakıcı şutörleri var. Zor bir maç olarak görüyorduk. Maçtan önce 'Bir sayı olsun, bizim olsun.' diye düşünüyorduk. Bu kadar farklı olmasına çok sevindim. Zaman zaman mükemmel basketbol oynadık. Oyun planına sadık kaldık. Oyuncular çok kararlıydı. Sahaya karakter koydular. Herkesi kutluyorum."

Aldıkları galibiyetle gruptaki iddialarını sürdürdüklerini vurgulayan Ekrem Memnun, "Yarışın içindeyiz. Sonuna kadar savaşacağız. Mutlaka çeyrek final oynamak istiyoruz. Aynı mücadeleyi artırarak ortaya koymamız gerekiyor. İnşallah daha iyi olacak." ifadelerini kullandı.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın