Ekrem İmamoğlu'ndan Başakşehir açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Başakşehir hakkında kendisine sorulan soruya cevap verdi.

04 Eylül 2019 10:34
Ekrem İmamoğlu'ndan Başakşehir açıklaması
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fox TV'de yayınlanan "Çalar Saat" adlı programda Başakşehir'e dair açıklamalarda bulundu.
Şu ana kadar Fenerbahçe, Beşiktaş ve Anadolu Efes'in maçlarına giden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Ben sporun içerisinden gelen birisiyim, Trabzonspor'un basketbol takımımın da kurucusuyum, 5 yıl da başkan yardımcılığını yaptım. Sporun içindeyim! Spora değer vermek için önemli, vereceğiz ama bu şu demek değil; profesyonel anlamda spora destek asla! Bu benim işim değil. Benim işim toplumsal sporu geliştirmek, küçük bir çocuğun sporcu ruhunu desteklemek" dedi.

BENİM İŞİM BU DEĞİL

"Başakşehir'i destekleyecek misiniz?" sorusuna da cevap veren İmamoğlu, "Büyükşehir Belediye Başkanı'nın işi bir spor kulübü yaratmak değil ve ben İstanbul'da belediye başkanıyım , dünyanın en şanslı adamıyım. 1903'de kurulmuş Beşiktaş var, 1905'de kurulmuş Galatasaray var, 1907'de kurulmuş Fenerbahçe var dünya markalarıyla öyle güzel işbirlikleri yaparız ki biz. Hem o kulüplerin Türkiye'yi ve İstanbul'u dünyada tanıtması için bir odak noktası olurum. Aynı zamanda İstanbul'daki varlıklarını yeni nesilin, çocukların, gençlerin daha hararetle spor yapmalarını, sporu sevmelerine destek olurum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sporx.com
Daha fazla göster
yukarı ok