Effenberg'ten şok ifadeler: "İkisini de atın!"

Almanya'nın efsane futbol adamlarından Stefan Effenberg, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan hakkında şok edici ifadeler kullandı: "Federasyon, Milli takımdan atmalıydı."

Almanya'nın eski milli oyuncusu Stefan Effenberg, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan ile ilgili süren tartışmaya katıldı.

Effenberg, "Almanya Futbol Federasyonu'nun hızlıca ve net bir şekilde bir karar vermesi gerekiyordu. Özil ve Gündoğan, oldukça şanslılar. Çünkü, federasyon karar verme konusunda eskisi kadar hızlı değil." ifadelerini kullandı.

1994 Dünya Kupası'nda taraftarlara parmağını göstermesinden sonra ceza alan ve Dünya Kupası'nda bir daha forma giyemeyen Effenberg, 1986'da Uli Stein'ın da net bir ceza aldığını belirterek, "Federasyonda işler hızla değişiyor. Uli Stein ve bana daha farklı şekilde davranmışlardı." dedi.

Effenberg, "Eğer, kati değerleriniz olduğunu söylüyorsanız, hızlıca karar almalısınız ve bu iki oyuncuyu kadrodan atmalısınız." diyerek sözlerini noktaladı.ANGELA MERKEL, ÖZİL VE GÜNDOĞAN'A DESTEK VERDİ

Türk asıllı Alman futbolculara takım arkadaşlarından sonra en büyük destek Almanya Başbakanı Angela Merkel'den geldi. Merkel "Futbolcuların Cumhurbaşkanı Erdoğan ile resim çektirmenin sonuçlarını kestiremedikleri kanaatinde olduğunu" söyledi. Almanya'nın Rusya'daki Dünya Kupası finallerinde iyi bir sonuç alabilmesi için kadrodaki bütün elemanlara ihtiyaçları olduğunu belirten Merkel, "Gündoğan ve Özil milli takım oyuncularıdır. Dolayısıyla alkışlanmalarından memnuniyet duyarım" dedi.

Sonuçlar
Yarı finaller
Fransa
1-0
10.07.2018
Belçika
S Takımlar O G B M A Y Av. P
1 Uruguay 3 3 0 0 5 0 5 9
2 Rusya 3 2 0 1 8 4 4 6
3 Suudi Arabistan 3 1 0 2 2 7 -5 3
4 Mısır 3 0 0 3 2 6 -4 0
Video Galeri
Foto Galeri