•  
  Beşiktaş-Fenerbahçe maçının iddaa oranları
 •  
  "G.Saray acaba yanlış sözleşme mi imzaladı"
 •  
  Canlı yayında patladı! "Hakemler dürüst değil"
 •  
  Eleştiriye jet yanıt verdi; "Trezeguet alakası yok"
 •  
  Kümede kalabilmek için KAÇ PUAN daha gerekli?

Dursun Özbek: "240 milyon TL'lik kasa kolaylığı sağladım"

Galatasaray'da kritik divan kurulu toplantısında başkan Mustafa Cengiz ve eski başkan Dursun Özbek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Sporx.com
Dursun Özbek: '240 milyon TL'lik kasa kolaylığı sağladım'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Şubat 2018 15:06
Galatasaray'da kritik divan kurulu toplantısında başkan Mustafa Cengiz ve eski başkan Dursun Özbek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: "Göreve geldiğimizde kulübün kasasında beş lira yoktu. Biliyorduk bekliyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk."Transfer yapmamızın önünde 19 milyon TL vergi ve SSK borcu ve iki futbolcumuzdan (Chedjou ve Dany) gelen transfer yasağı vardı. Aynı gün tüm borçları ortadan kaldırdık ve transfer yaptık. N'Diaye'yi biz göndermedik, kendisi gitmek istedi. NDiaye'nin parasının yarısını hala alamadık" dedi. 

Galatasaray'ın transferden kaynaklanan sorunları olduğunu ifade eden Cengiz, "Galatasaray'ın çok ciddi maddi problemleri var. Futbolcularımızla, tek tek açıklamak istemiyorum ama transfer yaptığımız kulüplerle ilgili sorunlarımız var. Ama biz tüm bu sorunları aşacağız. Aşamazsak da size bunları anlatacağız" şeklinde konuştu."ÖZBEK HİSSE SENETLERİNİ REHİN ALMIŞ"

Galatasaray başkanı Dursun Özbek hakkında da konuşan Cengiz, " Şu an Dursun Özbek burada, onu görüyorum ve kendisine hoş geldin diyorum. Eski kulüp başkanlarımızın Divan Kurulu'na gelmeme gibi bir alışkanlıkları var. Ancak hepsini görmek istiyoruz. Dursun başkan ve Faruk başkan gibi. Sayın Dursun başkanımdan bir ricam var. Devir teslimden önce düzenlemeler yapılmış, 3 adet senet alınmış. Kendisinin alacağını almakta hiçbir beis yok. Bunu ödememiz gerekir, gücümüzün olduğunda bunda sorun yok. Dursun Özbek, B Grubu hisselerinde serbest bulunan 24 milyon TL'lik kısmı rehnetmiş, rehin harcını kulübe ödetmiş ve gelecekteki kazancımızdan 19 milyon TL'lik temlik koydurmuş. B grubu hisselerimizde serbest olan 24M'luk bölümünü rehin ettirmiş. 9000 TL'lik rehin harcını kulüp ödemiş Rehin yaptıran rehin harcını kendi öder teamülen, bunu kulübe ödetmek uygun olmamış. Ayrıca Emlak GYO'dan gelecek gelirde 19M€ temlik koydurmuş, kendini güvenceye almak için. Türk futbol tarihinde örneği var mıdır bilmiyorum. 28 milyon TL Dursun Özbek'in borcu görünüyor. Sporcu cezalarından kaynaklanan bir borç bu. biz anonim bir şirketiz. Sportif A.Ş. olarak borsaya bağlıyız. 28 milyon TL'yi kendisine bağışlayamam. Bu 28 milyon TL'yi 86 milyondan düşeceğim" ifadelerini kullandı.DURSUN ÖZBEK: "GEÇTİĞİMİZ DÖNEM 6 MİLYON TL BAĞIŞ YAPTIM"

Galatasaray'a sadece geçen dönemde 6 milyon TL'lk bağış yaptığını ifade eden Özbek, "Her dönemde Galatasaray'a hizmet etmekten onur duydum, bugün bu durumdaysam, mutlu bir yuvanın sahibiysem bunun tek bir sebebi var o da Galatasaray'dır. Beni yetiştiren Galatasaray camiasına teşekkür ediyorum. Galatasaray'a verdiğim hizmetler benim Galatasaray aşkıyla verdiğim hizmetlerdir, usulsüz yaparak tek bir kuruş haram para boğazımdan geçmemiştir. Galatasaray lisesi, Galatasaray üniversitesi, Galatasaray platformunun konaklamalarına sponsorum. Okulun çamaşırları mı yıkanacak, bana ait. Hiçbirisinde kar amacı düşünmedim. Biz hizmet verdiğimiz zaman fatura kesmek zorundasınız, yasa böyle. Zamanla da buna bağışa çevirirsiniz, biz de bu bağışları yaptık. Ne kadar bu bağış, divan başkanına bırakacağım. Geçtiğimiz dönem için 6 milyon TL bağışta bulunmuşum. Peki neden böyle yazarsınız? Fatura kesmiş para almış?" dedi. 

"NDIAYE TRANSFERİ 12 DEĞİL 7.5 MİLYONA BİTTİ"

Transfer iddiaları hakkında da konuşan Özbek, "Transferle ilgili söylentiler var, basına servis ediliyor. NDiye transferinde 7.5 milyon euro bonservis bedeli var, 2.7 milyon euro da maaşıdır oyuncunun. Neden bunu 12 milyon euro yazarsınız, medyaya servis edersiniz? Neden? Ben bunu anlayamıyorum. İyi bir iş yapmışız, 7.5 milyon euroya almışız, menajer komisyonu da vardır ama sonrasına baktığımız zaman aşağı yukarı 8 milyon euroluk bir kar elde edilmiştir. Aynı şekilde Cavanda transferi için de. Cavanda'yı 1.8 milyon euroya yaptık. İyi bir transfer midir? Hayır, hata yaptık. Benim kim olduğum, ne yaptığım bellidir" şeklinde konuştu.

"ALACAKLARIM İÇİN KOLAYLIK SAĞLAYACAĞIM"

Galatasaray'daki alacakları için "zorlamada" bulunmayacağını ifade eden Özbek, "90 milyon TL kasa kolaylığı sağladık, 150 milyon TL de kişisel kefaletimiz var. Bunu neden yaptık? Galatasaray ileriye gitsin. Galatasaray için 250 milyon TL'lik taşın altına elimizi soktuk ama bunları size hiç anlatmadık. Bu hiçbir zaman gurur meselesi de olmadı. Yasalara uygun bir şekilde de görevden ayrılırken verdiklerimizi teminat altına almamız gerekiyor ancak bunları farklı yönlere çekmek hoş değil. Galatasaray'ı zora sokacak hiçbir faaliyetim olmayacak (alkışlandı) ancak bu konuları medya üzerinden birbirimize mesaj vermek için kullanmayalım" ifadelerini kullandı.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
TÜMÜ