Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Durant ve Kyrie ikilisi, birkaç milyon dolar daha alacak

Brooklyn Nets yıldızları Kevin Durant ve Kyrie Irving'in, Golden State Warriors ekibi imzala-ve-takas teklifini yaptıktan sonra 6-8 milyon dolar kazandıkları ortaya çıktı.

Haber; Sporx.com
Brooklyn Nets yıldızları Kevin Durant ve Kyrie Irving'in, Golden State Warriors ekibi imzala-ve-takas teklifini yaptıktan sonra 6-8 milyon dolar kazandıkları ortaya çıktı.

Yeni Brooklyn ikilisi Irving ve Durant, Nets ile anlaştıklarında mali açıdan bir ortada bir kesim durumu söz konusu olmuştu. Takım, normal şartlarda maaş sınırına uyması için 4-5 milyon dolarlık ikramiye de dahil olmak üzere, oyuncuları kendi maksimum sözleşmeleri ile imzalamayı bekliyordu. Ancak Warriors, bir imza-ve-takas teklifinde bulunduktan sonra, bu rakamın her biri için sadece 1 milyon dolara düşürüldüğü söylenmişti.

YARATILAN BOŞLUKLA, DeANDRE JORDAN GETİRİLDİ

Sözleşme rakamları nispeten aynı olsa da, Nets, Irving ve Durant'e verilecek bonuslarda 10 milyon dolara kadar para ödeyebilirdi, ancak D'Angelo Russell'la yapılan imza-ve-takas işlemi, Durant'in maaş boşluğu içinde alınmasına lüzum bırakmadı. Bunun yerine, Durant ve Irving, Warriors bu anlaşmayı bozmadığı için, sahip olduklarından daha fazla miktarda garantili para olan 6-8 milyon dolar almış oldular.

Bu boş alan da, DeAndre Jordan'ın dört yıllığı 40 milyon dolarlık bir anlaşmayla takıma getirilmesi için kullanıldı.

DURANT, SAHAYA ADIM ATMASA BİLE 1 MİLYON KAZANABİLECEK

ESPN'den Bobby Marks'a göre, durum şu şekildeydi:

"Durant'i almak için maaş sınırı boşluğu gerekmediğinden, Brooklyn, Irving'in Jordan ve ikinci turdan seçilen Nicolas Claxton'a halen yer açması için muhtemel olmayan bonuslarla 1 milyon dolarlık bir yapılandırma yapması gerekiyordu. Toplamda, Durant ve Irving ikilisi, Warriors'ın son dakikada araya girmesine bağlı olarak, toplam 16 milyon dolar kaybedebilirlerdi."

Irving'in 1 milyon dolarlık olası teşvik ücretleri, oynanan maçlardan, istatistiklere dayanan bazı kilometre taşlarına ve hücum / savunma derecelerine kadar değişen, 125.000 dolarlık bonuslara bölündü. 2018-19 sezonunda bu başarıları elde etmediği için, sekizinin de gerçekleşmesinin büyük olasılıkla muhtemel olmadığı düşünülüyor.

Durant, takımın başarısına bağlı olarak halen 1 milyon dolarlık bir bonusa sahip. Bu sezon hiç forma giymese bile, bu bonusu kazanabilecek. Brooklyn, playoffların ilk turuna ulaşırsa veya en az 43 maç kazanırsa, Durant bu gereklilikleri karşılamış olacak ve sahaya hiç adım atmasa bile 1 milyon dolar daha kazanacak.