Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Durant ve Curry'den, Blake Griffin'e övgüler

Kevin Durant ve Stephen Curry, Blake Griffin'in değişen ve gelişen oyununa atıfta bulundular.

Kevin Durant ve Stephen Curry, Blake Griffin'in değişen ve gelişen oyununa atıfta bulundular.

Önceki Cumartesi gecesi Pistons'la oynamaya Detroit'e giden Golden State Warriors yıldızları, Griffin'in dönüştüğü oyuncu biçimi ile igili yorumlarını şu şekilde dile getirdiler:

Kevin Durant:

"Blake, geleneksel bir uzun gibi oynamıyor bence. Birçok üçlük deniyor ve ikili oyunlarda boyalı alanın hemen dışında oyun kuran kişi oluyor. Eşleştirme yapamayacağınız bu tarz iki uzun oyuncunuz olduğu zaman, buna uzunların yeni evrimi diyebiliyoruz. Dış alana çıkabilen, üçlük atabilen ve hücumu başlatabilen olmalarının yanı sıra, boyalı alanda sırtı dönük sayı bulabilip ikili oyunda potaya devrilebilen uzunlar var. Bana göre Blake çok yönlü bir oyuncu. Ve her sene daha iyiye gidiyor. Step-back üçlük de, dripling sonrası üçlük de atıyor ve bu onu savunmayı daha da zorlaştırıyor."

Stephen Curry:

"Benim bakış açıma göre, Los Angeles'ta olduğu zamanlar top dağıtma olayını çok yapıyordu. Tabii yanında Chris Paul vardı ve hücumu daha çok o yönlendiriyordu. Ama Blake hücumu yönelndirdiğinde sahayı görebiliyor, noktalarına gidebiliyor ve bire bir pozisyonlara girebiliyordu. Şimdi repertuarına biraz üçlüğü de ekledi ve böylece farklı bir boyuta geçti. Artık biraz daha dinamik bir oyuncu oldu. Dışarıdan mı içeriden mi, yoksa ikili oyundan mı hücum edeceğini bilemiyorsunuz. Sürekli aklınız kalıyor."

Blake, sezonda 24.9 sayı ve 9.5 ribaund ortalamaları ile oynuyor.
7/24 NBA