Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Durant: "NBA'i ben mahvetmedim"

Golden State Warriors'ın Finaller MVPsi Kevin Durant, iki yıl önce Warriors'ı tercih ederek "NBA'i mahvettiğine" dair olan eleştirileri duyduğunu, fakat bunu umursamadığını söyledi.

Golden State Warriors'ın Finaller MVPsi Kevin Durant, iki yıl önce Warriors'ı tercih ederek "NBA'i mahvettiğine" dair olan eleştirileri duyduğunu, fakat bunu umursamadığını söyledi.

Bir "süpertakımda" ön plana çıkmanın daha zor olduğunu ve NBA'in imajını zedeleme konusunu umursamadığını söyleyen KD, şu açıklamaları yaptı:

"Sorumluluğum yeteneklerime karşıdır, kendime karşıdır. NBA'le ilgili endişeleniyor değilim. Bu onların işi. Gayet iyi para kazanıyorlar. NBA'i dikte edebilecek kadar para kazanmıyorum. Eğer suç benim olsaydı daha çok para kazanmam gerekirdi. Benim sorumluluğum, oynadığım takıma karşıdır. Kalan ne varsa, sizi ilgilendirir."

"Kobe, MJ, LeBron ve Kareem gibi adamlar benim her gün o seviyeye çıkmam için beni iten adamlar ve bir gün onlarla oturup basketbol konuşmayı çok isterim. Bu büyük oyuncular arasında konuşmak ve yaşadıklarını deneyimlemek söz konusu olduğunda, bazılarıyla telefonda iletişime geçerek bu alanda eşitlik kazanacağıma mutlu olurum."

"Etrafında iyi oyuncular olmadan, en iyi oyuncu olmanın kolay olduğunu düşünüyorum. Etrafınızda büyük oyuncular varken ön plana çıkmanın daha zor olduğunu düşünüyorum. Olduğum yerde ön plana çıktığım için kendimle gurur duyuyorum. Nereye gidersem gideyim sıkı bir şekilde çalışmamla gurur duyuyorum. Bu adamların beni benimsediğini düşünüyorum ve bir Warrior gibi hissediyorum."

KD, geçtiğimiz hafta üst üste ikinci kez Finaller MVPsi ödülünü kazanmıştı.
7/24 NBA TÜRKİYE