Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

"Durant, Knicks'e James Dolan yüzünden gitmedi" iddiası doğru değilmiş!

Brooklyn Nets süperstarı Kevin Durant'in menajeri Rich Kleiman'a göre, ligde kötü bir üne sahip olan New York Knicks sahibi James Dolan, Durant'in Knicks'i geçen yaz istememesinin nedeni değil.

Haber; Sporx.com
Brooklyn Nets süperstarı Kevin Durant'in menajeri Rich Kleiman'a göre, ligde kötü bir üne sahip olan New York Knicks sahibi James Dolan, Durant'in Knicks'i geçen yaz istememesinin nedeni değil.

New York Daily News'dan Stefan Bondy, durumu şu şekilde özetledi:

"Öyleyse Durant, Knicks ile görüşmeden neden Nets'i seçti? Kleiman, bunun bazı nedenlerin bir kombinasyonu olduğunu söyledi ve tam olarak belirtmedi. Knicks sahibi James Dolan'ın bir faktör olup olmadığını sorduğumda, Kleiman doğrudan, 'Hayır' dedi. Sonra da Durant'in Kyrie Irving ile seçenekler hakkında konuştuğunu söyledi."

"ASIL ÖNEMLİ ROLÜ KYRIE OYNADI"


Asıl sebebin Dolan değil, Knicks yerine Nets'e katılmak için eğilimi güçlü olan arkadaşı Kyrie Irving olduğu görülmüştü. Durant, Kyrie Brooklyn'e katıldıktan kısa bir süre takıma katılmıştı.

Bununla birlikte Kleiman, takım arkadaşı olduklarında Durant ve Irving'in kararlarını sonunda bireysel olarak aldıklarını açıkladı. Benzer şekilde KD'nin kararı tek bir nedene değil, karar sürecinde kendisine sunulan tüm faktörlerin bir kombinasyonuna dönüşmüştü:

"Kaynaklara göre, Irving serbest oyuncu döneminde büyük oranda Knicks yerine Nets'i tercih etmişti.

Kyrie, arkadaş olmaları ve iletişim kurmalarından ötürü büyük bir rol oynadı. Nihayetinde, eğer birbirleri için doğru bir karar olmasaydı, bir diğer kişi yüzünden başka bir yere gideceklerini düşünmüyorum. Bunların hepsinin bu kararda rol oynadığını düşünüyorum. Sadece tek bir şey değil."