Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Durant: "Knicks, artık 'havalı' görülmüyor"

Brooklyn Nets süperstarı Kevin Durant, New York Knicks'in serbest oyuncu döneminde artık tercih edilen bir takım olmadığını söyledi ve Los Angeles takımları arasından hangisini beğendiğini açıkladı.

Haber; Sporx.com
Brooklyn Nets süperstarı Kevin Durant, New York Knicks'in serbest oyuncu döneminde artık tercih edilen bir takım olmadığını söyledi ve Los Angeles takımları arasından hangisini beğendiğini açıkladı.

Bu yaz Nets ile çok yıllı bir anlaşma imzalayan Durant, genç oyuncuların "Knicks'in iyi olduğu dönemi hatırlamadığını" ve Knicks markasının artık "havalı" olarak kabul edilmediğini de ekledi:

"Bence pek çok taraftar Knicks'e bir marka olarak bakıyor ve bu genç oyuncuların yaşamları boyunca Knicks'in iyi olduğu dönemi hatırlamadığını düşünüyorum. Ben Knicks'i Finallerde görmüştüm ama benden sonraki çocuklar bunu görmedi. Bu yüzden Knicks markası, bugün bir Golden State Warriors, hatta şimdiki Lakers veya Nets kadar havalı değil. Şu anda en 'havalı' şey Knicks değil."


"CLIPPERS DAHA İYİ BİR TAKIM"

Durant ayrıca, Los Angeles takımları arasından, Lakers yerine Clippers'ın daha iyi bir takım olduğunu söyledi:

"Çok zorlu bir playoff serisi olurdu. Konferans finallerinde bu iki takımın oynaması delice olur. Çok eğlenceli olur. Ama şu an Clippers'ı daha bir beğeniyorum. Sadece kağıt üzerinde bakıyorum. Takıma daha çok yetenekli adam aldılar. Ama sezonda ne olacağını hiç bilemezsiniz."

"KNICKS'İ DÜŞÜNDÜM, AMA DERİN DÜŞÜNMEDİM"

Durant, yaz döneminde Knicks'i serbest oyuncu döneminde çok ciddi bir şekilde değerlendirmediğini de söyledi:

"Evet, düşündüm. Ama Knicks hakkında tam bir analiz yapmadım."