Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Durant: "20,000 sayı atacağımı öngörmezdim"

Golden State Warriors süperstarı Kevin Durant'in, bu gece oynanacak LA Clippers maçında 20 bin kariyer sayısına ulaşması bekleniyor. Durant'in bunun için yalnızca 25 sayı bulması yeterli olacak.

Golden State Warriors süperstarı Kevin Durant'in, bu gece oynanacak LA Clippers maçında 20 bin kariyer sayısına ulaşması bekleniyor. Durant'in bunun için yalnızca 25 sayı bulması yeterli olacak.

NBA tarihinde LeBron James'ten sonra 20 bin sayıya ulaşacak en genç oyuncu olmanın eşiğinde, Durant 30 yaşından önce 20 bin sayıya ulaşan Kobe Bryant, Wilt Chamberlain ve Michael Jordan'ın yanına kendisini de katacak.

KD, bu tecrübenin çok mutlu edici olduğunu söylerken, bunu başaran diğer büyük oyuncuların arasına katılma durumunu kabullenmenin zor olduğunu da şu şekilde açıkladı:

"Bunlar harika oyuncular, ve aynı cümle içinde bulunabileceğimi düşünmediğim isimler. Ama rakamlar bazında o gruba dahil olduğumu bilmek benim için çok özel. Size söyleyeyim, ne kadar sayım olduğunu saymak hiç hedeflerim arasında yer almıyordu. Ben oyunumu öyle oynamam. 30 yaşından önce bunu yapmak da benim için özel. Bu ligde uzun zaman oynayarak bu yaşta böyle bir fırsata sahip olma durumunu hafife almamak gerekir. Çünkü o listede çok oyuncu yok."

Durant, ayrıca lige girdiğinde 20 bin sayıya ulaşabileceğini hiç düşünmediğini de ekledi:

"Lige girdiğimde tek hedefim vardı, o da Yılın Çaylağı ödülünü kazanmaktı. Sonra onun üzerine ekleyerek devam ettim. İkinci yılımda 25 sayı ortalama yakalamak istedim. Her sene bir hedefim vardı, ama 20 bin, 30 bin sayı atabileceğimi hiç öngörmedim. Her günü ayrı değerlendiriyordum ve anı yaşayarak gelmeye çalışıyordum, şimdi de buradayım."

Çaylak yılının dışında, Durant hiçbir sezonda 25 sayı aşağısında ortalama yakalamadı (Çaylak sezonu 20.3). Ayrıca, iki tane de 30+ sayı ortalaması yakaladığı sezonu bulunuyor.


7/24 NBA TÜRKİYE