Dünya Kupası'na 1 gün kala şok!

FIFA Dünya Kupası'na 1 gün kala İspanya Futbol Federasyonu, teknik direktör Julen Lopetegui ile yolların ayrıldığını açıkladı.

13 Haziran 2018 13:04
Dünya Kupası'na 1 gün kala şok!
FIFA Dünya Kupası'na 1 gün kala İspanya Futbol Federasyonu, teknik direktör Julen Lopetegui ile yolların ayrıldığını açıkladı.
İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales, "Ulusal takımın teknik direktörü Lopetegui'yi görevden alma kararını verdik. Ona teşekkür ediyor, iyi şans diliyoruz. İspanya Milli Takımı, bütün İspanyollarındır. Real Madrid'e gideceğini, herkesten 5 dakika önce öğrendik. Böyle bir davranış kabul edilemez. Julen bu takım için iyi çalıştı ama bu durum böyle yönetilmez. Real Madrid en iyi teknik direktörü arıyordu, benim için sorun yok. Real Madrid'in davranışı hakkında da bir görüş bildirmeyeceğim. Fakat, biz federasyon olarak tüm İspanyollar'ı temsil ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Rubiales, "Bu kararı almadan önce oyuncularla konuştum. Turnuva öncesi onu kurtarmak için her şeyi yaptılar. Bu karar alınmıştı ve artık geri dönülemezdi." dedi.

Federasyon başkanı, "Bir uçağa atlayıp geldim, şimdi Moskova'ya geri döneceğim. Gelecek Dünya Kupası'nın nerede olacağına dair yapılacak oylamayı da kaçırdım. Fakat, bu olaya bir reaksiyon vermeliydik. Ne olursa olsun, buna bir reaksiyon vermeliydik, verdik!" diyerek sözlerini sürdürdü.

Rubiales, "Kazanmak önemli, evet. En iyi teknik direktörle çalışmak da önemli. Fakat, doğru davranışlar sergilemek her şeyden önemli. Bu yaptığımız eleştirilecektir, şimdiden eleştirileri kabul ediyorum. Federasyon, olarak bir çalışanımız bir kulüple bir görüşme yapıyorsa, bunu herkesten 5 dakika önce öğrenemeyiz. Eğer, bir kulüp bir çalışanımızla görüşecekse bize de haber verecek, bu çok basit!" diyerek sözlerini noktaladı.

Julen Lopetegui, 12 Haziran Pazartesi günü Real Madrid'in yeni teknik direktörü olarak ilan edilmişti. 

İspanyol basını, Lopetegui yerine Real Betis Teknik Direktörü Quique Setien'in getirileceğini iddia etti. Kaynak: Sporx.com dış haberler
Daha fazla göster
yukarı ok