Dünya Kupası'na 1 gün kala şok!

FIFA Dünya Kupası'na 1 gün kala İspanya Futbol Federasyonu, teknik direktör Julen Lopetegui ile yolların ayrıldığını açıkladı. İspanya'nın yeni hocası, Fernando Hierro oldu.

FIFA Dünya Kupası'na 1 gün kala İspanya Futbol Federasyonu, teknik direktör Julen Lopetegui ile yolların ayrıldığını açıkladı. Bu sürpriz kararın ardından, Real Madrid'in eski efsanesi, federasyonda sportif direktör olarak görev alan Fernando Hierro göreve getirildi.

İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales, "Ulusal takımın teknik direktörü Lopetegui'yi görevden alma kararını verdik. Ona teşekkür ediyor, iyi şans diliyoruz. İspanya Milli Takımı, bütün İspanyollarındır. Real Madrid'e gideceğini, herkesten 5 dakika önce öğrendik. Böyle bir davranış kabul edilemez. Julen bu takım için iyi çalıştı ama bu durum böyle yönetilmez. Real Madrid en iyi teknik direktörü arıyordu, benim için sorun yok. Real Madrid'in davranışı hakkında da bir görüş bildirmeyeceğim. Fakat, biz federasyon olarak tüm İspanyollar'ı temsil ediyoruz." ifadelerini kullandı.BU KARAR ALINMIŞTI VE GERİ DÖNÜLEMEZDİ

Rubiales, "Bu kararı almadan önce oyuncularla konuştum. Turnuva öncesi onu kurtarmak için her şeyi yaptılar. Bu karar alınmıştı ve artık geri dönülemezdi." dedi.

Federasyon başkanı, "Bir uçağa atlayıp geldim, şimdi Moskova'ya geri döneceğim. Gelecek Dünya Kupası'nın nerede olacağına dair yapılacak oylamayı da kaçırdım. Fakat, bu olaya bir reaksiyon vermeliydik. Ne olursa olsun, buna bir reaksiyon vermeliydik, verdik!" diyerek sözlerini sürdürdü.

Rubiales, "Kazanmak önemli, evet. En iyi teknik direktörle çalışmak da önemli. Fakat, doğru davranışlar sergilemek her şeyden önemli. Bu yaptığımız eleştirilecektir, şimdiden eleştirileri kabul ediyorum. Federasyon, olarak bir çalışanımız bir kulüple bir görüşme yapıyorsa, bunu herkesten 5 dakika önce öğrenemeyiz. Eğer, bir kulüp bir çalışanımızla görüşecekse bize de haber verecek, bu çok basit!" diyerek sözlerini noktaladı.

Julen Lopetegui, 12 Haziran Pazartesi günü Real Madrid'in yeni teknik direktörü olarak ilan edilmişti. 

YENİ TEKNİK DİREKTÖR FERNANDO HIERRO

İspanya Futbol Federasyonu'nda sportif direktör olarak görev alan Fernando Hierro, İspanya Milli Takımı'nın yeni teknik direktörü oldu.

Daha önce sadece 1 sezon Real Oviedo ile tecrübesi olan ve sezon sona ermeden görevinden ayrılan Real Madrid'in efsane oyuncusu, milli takımda 89 kez forma giydi ve 29 da gol attı.Sonuçlar
Yarı finaller
Fransa
1-0
10.07.2018
Belçika
S Takımlar O G B M A Y Av. P
1 Uruguay 3 3 0 0 5 0 5 9
2 Rusya 3 2 0 1 8 4 4 6
3 Suudi Arabistan 3 1 0 2 2 7 -5 3
4 Mısır 3 0 0 3 2 6 -4 0
Video Galeri
Foto Galeri