Dünya Kupası ne zaman başlayacak? 2018 Dünya Kupası ne zaman bitecek?

Dünya Kupası 2018 ne zaman başlayacak ve hangi tarihte bitecek? sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Peki 2018 Dünya Kupası'na hangi takımlar katılacak? İşte 2018 Dünya Kupası'nda tüm merak edilenlerin yanıtlarıyla sizlerleyiz.

15 Mayıs 2018 03:48
Dünya Kupası ne zaman başlayacak? 2018 Dünya Kupası ne zaman bitecek?
Dünya Kupası 2018 hakkında tüm bilgiler burada! Rusya'da düzenlenecek olan Dünya Kupası, Haziran ayında başlayacak. Peki bu büyük turnuva hangi tarihte sona erecek? 8 gruptan oluşan Dünya Kupası'nda hangi takımlar yer alıyor. İşte Dünya Kupası'ndan tüm detaylar ve bilgiler...

DÜNYA KUPASI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Rusya'da 14 Haziran-15 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası'nın başlamasına çok az gün kaldı

Rusya'daki 11 şehrin ev sahipliği yapacağı Dünya Kupası'nda, 8 grupta 32 ülkenin milli takımları şampiyonluk için mücadele edecek.

Şampiyonada, gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar, adlarını son 16 turuna yazdıracak. Grup maçları, 14-28 Haziran 2018 tarihlerinde oynanacak. Turnuvanın açılış maçında A Grubu'nda ev sahibi Rusya ile Suudi Arabistan karşılaşacak.

Final karşılaşması 15 Temmuz Pazar günü Moskova'daki Luzhniki Stadı'nda oynanacak.

- Gruplar

Dünya Kupası'da mücadele edecek 32 takımın yer aldığı gruplar şöyle:

A Grubu: Rusya, Suudi Arabistan, Mısır, Uruguay

B Grubu: Portekiz, İspanya, Fas, İran

C Grubu: Fransa, Avustralya, Peru, Danimarka

D Grubu: Arjantin, İzlanda, Hırvatistan, Nijerya

E Grubu: Brezilya, İsviçre, Kosta Rika, Sırbistan

F Grubu: Almanya, Meksika, İsveç, Güney Kore

G Grubu: Belçika, Panama, Tunus, İngiltere

H Grubu: Polonya, Senegal, Kolombiya, Japonya
DÜNYA KUPASI HANGİ KANALDA YAYINLANACAK?
Rusya'da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası'nın yayıncısı henüz belli değil. Dünya Kupası geçtiğimiz senelerde TRT ekranlarından yayınlanıyordu. Rusya'da düzenlenecek Dünya Kupası'nın da TRT ekranlarından yayınlanması bekleniyor.MANGAL YASAĞI

Rusya, 2018 Dünya Kupası için önlemlerini almaya devam ediyor. Son olarak Dünya Kupası sırasında şehirde mangal yapılması, yangın tehlikesi nedeniyle yasaklandı.

14 Haziran - 15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Kupası'nda bu tarihler arasında piknik yapılma alanlarına sahip ormanlara da giriş yasağı getirildi. 

AĞIR PARA CEZASI GELİYOR

Dünya Kupası sırasında yasağı uymayarak açık alanda mangal yapan kişilere ise ağır para cezası uygulanacak. Cezaların 500 Euro'ya kadar çıkacağı belilrtildi.

Daha fazla göster
yukarı ok