Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Duncan: "Kobe ile aynı sahayı paylaşmak bir onurdu"

San Antonio Spurs efsanesi Tim Duncan, merhum Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'a karşı oynadığı anlarla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
San Antonio Spurs efsanesi Tim Duncan, merhum Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'a karşı oynadığı anlarla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Geçtiğimiz gece düzenlenen Hall of Fame töreni basın toplantısında Duncan, 2020 sınıfının bir diğer üyesi Kobe'nin, kendisinin yeni zirvelere ulaşmasına nasıl yardımcı olduğundan bahsetti:

"En büyük rekabet düzeyi, en iyi halinizi ortaya çıkarır ve onun da her zaman sağladığı buydu. Ona veya takımlarından herhangi birine karşı oynuyorsanız, her zaman elinizden gelenin en iyisini yapmak ve baştan sona en iyi performansınızı sergilemek zorundaydınız.

Sanırım ona karşı oynadığım ve onunla sahada bulunduğum için, buna minnettarım. Acımasız bir rakipti ve her zaman ekibinden ve takım arkadaşlarından muhtemelen mümkün olandan fazlasını talep eden bir kişilikti.

Kazanmayı o denli isteyen biriydi ve sahayı onunla paylaşmak bir onurdu."