Dumars: "Michael hep elimi sıkmıştı, o yüzden ben de sıktım"

Detroit Pistons efsanesi Joe Dumars, Michael Jordan'ın Chicago Bulls'una karşı el sıkışmadan ayrılma konusunda konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Abone Ol
Dumars: 'Michael hep elimi sıkmıştı, o yüzden ben de sıktım'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Nisan 2020 16:53
Detroit Pistons efsanesi Joe Dumars, Michael Jordan'ın Chicago Bulls'una karşı el sıkışmadan ayrılma konusunda konuştu.

Dumars, Odd Couple Podcast'te konuktu ve Pistons ile Bulls arasındaki en hararetli maçlardan sonra gerçekleşmiş olan el sıkmama olayından bahsetti. Dumars'a göre, Bulls onları Doğu Konferansı Finalleri'nden eledikten sonra, Jordan'ın elini sıkmak içgüdüsel gelişmişti.

"Ellerini sıkmayacağımızı hiç farketmedim bile. Önceki yıllarda onları yendiğimizde ve sezonlarını sonlandırdığımızda, sana söyleyebilirim ki, her seferinde Mike beni bulup elimi sıkmıştır ve 'Güzel savaştı. Büyük savaştı. Finallerde iyi şanslar.' demiştir. Bu yüzden ayrılırken onu görmüştüm ve durup aynı şeyi ona söylemiştim."

Pistons'dan takım arkadaşları Isiah Thomas ve Bill Laimbeer, o anda Bulls'la el sıkışmayı reddetirken, Dumars, bu konuda bir sorunu olmadığını söyledi:

"Şu anda ve o zamandan beri gerçekten büyük bir olaydı, ama o anda durup ellerini sıkmak, çok büyük bir şey değildi. Saygım büyük."

Pistons efsanesi Dumars'ın, bu denli bir seri mağlubiyeti sonrası bu şekilde davranması, Thomas ve Laimbeer'ın yaptıkları gibi, karakterinin nasıl olduğunu gösteriyor.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ