Drogba Federasyon Başkanlığı'na adaylığını koydu

Bir dönem Galatasaray'da forma giyen dünyaca ünlü emekli Fildişi Sahilli futbolcu Didier Drogba, ülkesinin Federasyon Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

Drogba Federasyon Başkanlığı'na adaylığını koydu
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
02 Ağustos 2020 06:28
Fildişi Sahili'nin yetiştirdiği en büyük yıldızların başında gelen Didier Drogba, ülkesinin Federasyon Başkanlığı'na adaylığını koyduğunu açıkladı.

Eski Galatasaraylı yıldız isim Didier Drogba yaptığı duyuruda ülkesinin futbolunu geliştirmek ve kötü gidişe dur demek için kolları sıvadığını belirterek adaylığını koyduğunu açıkladı. Bir dönemin efsane yıldızı Didier Drogba yaptığı açıklamada, "Futbolumuz iyiye gitmiyor. Fildişi futbolunun yeniden doğuşuna katkıda bulunmaya ben ve ekibim kararlıyım." ifadelerini kullandı.

Drogba'nın yerel saatle 17:00'de yaptığı açıklamadan sonra Federasyon binasına gidişinde adeta izdihamla ve sevgi gösterileriyle karşılandı. Fildişi halkı ellerindeki pankartlar ve tesahüratlarla Drogba'ya olan desteklerini gösterdi.

Drogba'nın adaylığının değerlendirme sürecine tabi olacağı ve 5 günlük süreç içerisinde adaylığa uygun olup olmadığına ilişkin kararın açıklanacağı bir Federasyon yetkilisi tarafından açıklandı.

Drogba 3 kez Dünya Kupası'nda yer almış, 2 kez ülkesi Fildişi Sahili'ni Afrika Kupası'nda finale taşımıştı.

Drogba'nın paylaşımı

*Vakit geldi, tanrı yanımızda olsun


Tümü
TÜMÜ