Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Draymond: "Steph, Warriors'taki en iyi savunmacılardan biri!"

Golden State Warriors forveti Draymond Green, Stephen Curry'nin "Warriors'taki en iyi savunmacılardan biri" olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Golden State Warriors forveti Draymond Green, Stephen Curry'nin "Warriors'taki en iyi savunmacılardan biri" olduğunu söyledi.

Steph'i savunmasından dolayı öven Green, Curry'nin bu alandaki çabasının "uzun süreden beri" olduğunu bile iddia etti:

"Kimse Steph'in savunmasından bahsetmiyor. Asla değişmeyen tek şey, bu alandaki çabası. Oyunun o tarafında hiç efor sarf etmediği doğru değil. Sanırım eskiden savunma yaparken çok faul yapıyordu. Zamanla adım adım gelişti. Şimdi ise takımımızdaki en iyi savunma oyuncularından biri. İzlemesi çok güzel. Sahanın o tarafında gösterdiği çabayı gören diğer herkes de onu takip ediyor."

Steph, zamanla fiziğini daha da geliştirmesiyle ve hücum oyuncusunun önünde kalarak ellerini daha etkili bir şekilde kullanabilmesiyle, uzun süreden beri en etkili savunma oyunlarını sergiliyor.