Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Draymond: "Henüz takımda hepimiz aynı kafada değiliz"

Golden State Warriors yıldızı Draymond Green, antrenman kampının ilk haftasının "farklı" olduğunu itiraf etti.

Haber; Sporx.com
Golden State Warriors'ın yıldızı Draymond Green, kadroları için geçiş süreçleri ile dolu bir yazdan sonra, organizasyonun Kevin Durant ve veteranlar Andre Iguodala ile Shaun Livingston gibi önemli parçalar olmadan yeni bir ritim bulmaya çalıştığı için, antrenman kampının ilk haftasının "farklı" olduğunu itiraf etti.

Green, Cuma günkü Chase Center'daki antrenmanından sonra "Çok farklı. Ama yine de eğlenceli." şeklinde konuştu.

"ŞU AN HERKES AYNI KAFADA DEĞİL"

Warriors yeni sezon öncesi, son sezonun NBA Finallerinde Toronto Raptors'a yenilen takımdan çok farklı görünüyordu. Durant, Brooklyn Nets ile anlaşmış, Iguodala, maaş ap boşluğunu temizlemek için Memphis Grizzlies'e gönderilmiş ve Livingston da emekli olmuştu. Onların yerine D'Angelo Russell ve henüz kendini kanıtlamamış bir kısım genç oyuncular gelmişti. Kamp ilerledikçe, Green sahadaki tüm değişikliklerin ne derece ortaya çıktığını etti:

"Sadece aşinalık eksikliği. Çok uzun bir süredir belli bir şeye alışıyorsunuz, sonra bu değişiyor. Normal yaptığın hücum okumalarının, doğal olarak yerinde olduklarından emin olmanız gerekiyor. Şu anda durum herkesin aynı şeyi düşündüğünden ya da bu yolda olduğundan emin olma durumu. Herkes aynı kafada değil, ki bu normal, bu yüzden herkesi bu seviyede görmek asıl fark yaratan şey oluyor."

"SERT SEVGİ ZAMANI HENÜZ GELMEDİ"


Klay Thompson, Şubat ayındaki All-Star molasına kadar sahada olmayacakken, Draymond ve Stephen Curry, normalden daha fazla liderlik rolü üstlenmek zorunda kalacak ve Green, yeni ekibinin kimyasını er ya da geç bulacağından emin olduğunu ekledi:

"Zaman ve tekrarlar. Bazı şeylerin tekrar edilmesi. Birbirimizi tanıma. Birbirimizi tanımak da basketbolun büyük bir parçasıdır. Bu zamanla olacak. Şu anda birbirimizi kendi iyiliğimiz için sert bir şekilde uyarma seviyesine gelmedik, bu olaylar zaman geçtikçe çözülür. Hiçbirimiz birbirimizi tanımıyoruz, birkaçı hariç, bu yüzden bu 'sert sevgiyi' tanımadığınız bir adama veremezsiniz, bu çok sahte olur. Birine sert sevgi verecekseniz, şu anda o kişiyi sevip sevmediğinizi bile bilmiyorsunuz. Bu noktada birine sert bir sevgi veremezsiniz, sadece onlara bir şeyleri öğretmelisiniz."