Draymond, ABD Takımı'na: 'Gidin ve altını kazanın'

Draymond, ABD Takımı'na: "Gidin ve altını kazanın"

Draymond Green, ABD Milli Takımı'na "gidin ve altını kazanın" dedi.

Draymond Green, ABD Milli Takımı'na "gidin ve altını kazanın" dedi.

Golden State Warriors yıldızı Draymond Green, pek çok oyuncunun aklında dönen ortak bir sorunun yanıtını bulmak için geçtiğimiz hafta ABD Milli Takımı'nı ziyaret etti.

Soru ise, mevcut kadronun, önceki altın madalyayı kazanan kadronun mükemmellik standartlarına uyma konusunda oluşan şüpheler üzerineydi.

ABD Milli Takımı'nda Rio 2016 Olimpiyatları'nın bir üyesi olarak altın madayla kazanma girişiminde bulunmuş olan Green, 2019 FIBA Dünya Kupasına giden yold evet diyenler için bunun eşsiz bir fırsat olduğunu belirtti:

"Pek çok harika oyuncu bu ABD formasını giydi ve giderek harika şeyler yaptı. Tabii ki, 'Bu JV takımı, B takımı' falan diyen de var. Buradaki mücadeleyi kabul eden, gerçekten harika oyuncular var."

"Bu takım veya kadro hakkında neler söylenirse söylensin, ABD forması giyiyorsunuz. Ve bu nedenle, herkes sizi yok etmek istiyor. Bunu kabul edip, adım atıp, sürecin tadını çıkarın ve altın madalyayı kazanın."

Şu ana kadar, Amerikalılar bu yaz İspanya ve Avustralya'ya karşı oynadıkları ilk hazırlık maçlarında galip geldikleri için, kadrolarından birçok NBA süperstarı geri çekilmiş olsa da, performanslarında herhangi bir sorun görülmüyor.